• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.
Kaynak ikonu

Forumdaki Görüntüleri Kendi Sunucunuza Yükleyin Convert Image All 6.5

indirmek için izniniz yok
Forumdaki Görüntüleri Kendi Sunucunuza Yükleyin Convert Image All
Bu eklenti sayesinde konulara veya mesajlara link olarak eklenen görüntüleri kendi sunucunuza kayıt etmeyi sağlar bu sayede forumunuzda paylaşılan görüntülerden dış link vermemiş olacaksınız.

Eklenti Öncesi;
convert-image-xenforo-donusum.jpgEklenti Sonrası;
convert-image-xenforo-donusum-2.jpgEklentinin Özellikleri;
Görüntüleri en yüksek çözünürlükte boyutlandırır.
Görüntüler admin kontrol panelinde Seçenekler > Mesaj Dosya Eklentileri maksimum genişlik ve yükseklik ayarlarına göre yeniden boyutlandırmıştır.
Görüntü proxy görüntüleri dönüştürülür.


Eklenti Gereksinimleri;
Sunucunuzda mutlaka ImageMagick PECL mutlaka kurulu olmalıdır. Bunu seçip seçmediğinizi mutlaka kontrol edin.
Admni Kontrol Paneli > Seçenekler > Mesaj Dosya Eklentileri > Varsayılan Görüntü İşlemcisi > ImageMagick PECL alanını seçiniz. Eğer seçeneği seçemiyorsanız web sunucunuza başvurup bunların yüklenmesini isteyin.

XenForo Admin Kontrol Paneli Gereksinimleri:
Burada dikkat edilmesi gereken alan eklentinin çalıştırılmadan önce admin kontrol paneli > seçenekler > mesaj dosya eklentileri alanından maksimum eklenti resmi boyutlarının ayarlanması gerekiyor. Değerleri girerken 0 yeya boşluk kullanamazsınız. 1600x1600 kullanımını öneririz.
convert-image-ayarlar-xenforo3.PNGconvert-image-XenForo.pngCron Giriş:

Bu isteğe bağlı özellik, birçok yayın içeren forumlarda kullanılır; Görüntüyü Dönüştürme işlemini otomatikleştirir. Tüm mesajlar dönüştürüldükten sonra lütfen bu Cron Giriş seçeneğini kaldırın. Ayda bir defa çalıştırmanız önerilir bu sayede sunucunuzuda yormamış olursunuz.
pic005.jpg


Kullanıcı Grubu İzinleri:

Kullanıcı Grubu İzinlerini "İzin Ver" olarak ayarlayın.

xenforo-tum-resimleri-donustur-izinleri.PNGİşlem Adım 1:

Tarayıcınızın URL'sinin sonuna "convertimageall" ekleyin.

Örnekler:
Kod:
Dost URL'ler
http://www.domain.com/convertimageall
http://www.domain.com/forums/convertimageall

Dost URL'ler
http://www.domain.com/index.php?convertimageall
http://www.domain.com/forums/index.php?convertimageall
Bu linkleri çalıştırdığınızda aşağıdakileri göreceksiniz:

convert_all_.jpg


İşlem Adım 2:

Geçici bağlantılar görüntülerini dönüştürmek için "Güncelleme 1 yayın" bağlantısını tıklayın.

Bu noktada bir "Güncelleme başarılı" mesajı alacaksınız.

Geri git butonuna basın. Bu noktada, hiçbir şey olmamış gibi görünür; çünkü ön belleğe alınmış bir sayfaya bakıyorsunuz, sayfayı yeniden yüklerseniz, dönüştürülecek sonraki yayın numarasını göreceksiniz.

Eklentinin doğru çalıştığını doğruladıktan sonra, Seçenekler'deki Sınırı artırabilir, sonra sayfayı yeniden yükleyebilirsiniz. Örneğin Limit anahtarını 1000'e ayarlayabilirsiniz, ancak Limit anahtarını çok yüksek bir sayıya ayarlamak zaman aşımı hatalarına neden olacaktır. "İletileri güncelle" bağlantısını tıklayın; 1000 yayın, bağlantılı ek görüntülere dönüştürülen hızlı bağlantılı resimleri içerecektir.

İşlem Adım 3 (İsteğe Bağlı):

Bu eklentiyi otomatik olarak her 10 dakikada bir çalıştırmak için, Yönetici Kontrol Panelinizdeki Cron Girişine gidin ve Görüntüyü Dönüştür girişini etkinleştirin. Eklentinin işlediği son posta ID'sini saklamaya yarayan xf_convert_image_alladlı bir tablo var. Cron Girişi ilk yazı ile başlayacak ve son yazı işlenene kadar devam edecektir. Seçenekler sayfasındaki Limit'i 1000 gibi daha yüksek bir sayıya ayarladığınızdan emin olun, böylece 10 dakikada bir 1000 mesaj işlenecektir.

Cron Girişinin ilerlemesini kontrol etmek için URL'nize 'convertimageall' ekleyin:

convert-all-2.jpg


Cron Giriş Post ID'si forumunuzdaki son yazı ID'ye yakın olduğunda Cron Girişi tamamlanacaktır, not alınması için sayfayı yeniden yüklemeniz gerekmektedir. Işlenen son post ID'si. Forumunuzun son post_id'siini belirlemek için phpMyAdmin'i kullanın, xf_post tablosuna bakın.

Cron Entry geçici görüntü dizininde bir lock_file oluşturur; bu, Cron Entry'in yalnızca bir seferde bir örneğini çalıştırabilmesini sağlar.
Yazar
DieseL
İndirilme
2
Görüntüleme
719
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

DieseL ait diğer kaynakar

Üst