• Merhaba Ziyaretçi,
  Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
 • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.
Kaynak ikonu

xenForo 2.0 URL Türkçe Karakter Giderici 3.0

indirmek için izniniz yok
xenForo 2.0 için geliştirdiğim URL Türkçe karakter gidericisinin yeni sürümü sizlerle. Eklenti "Ş,Ğ,Ö,Ç,İ,ı,ş,ğ,ç" gibi karakterin url yapısını Türkçe'ye çevirmeye yarıyor.

Eklenti kurulumu;
 • Sıkıştırdığım xF2-0-URLTurkce.zip dosyayı dışarı çıkartın.
 • İçerisinde bulunan src klasörünü forum kurulu olan ana dizine atın. Tüm değişiklikleri onaylayın. (aynı klasörün olduğu yere)
 • Yönetim Paneli - Eklentiler - Yüklenebilir eklentiler - Listesinde görünen URL Türkçe Karakter Düzenleyicisi 3.0.0 ekentisini "Yükle" düğmesine tıklayarak yüklemeyi gerçekleştirin.
  xenForo-2-0-URL-Turkce-Giderici-Eklenti-Yuklemesi.png
 • Yükleme işlemi bittikten sonra; Kurulumlar - Ayarlar - Forum Ayarları
  En aşağıda bulunan; Arama motoru dostu URL yapısını kullan: düğmesini işaretleyin ve hemen altında bulunan URL Türkçe karakterleri kullanma: seçeneğini de işaretleyin.
  xenForo-2-0-URL-Turkce-Giderici-Eklenti-Ayari.png
Ekran görüntüsü;
xenForo-2-0-URL-Turkce-Giderici.png

Eklenti'den galeri;
xenForo-2-0-URL-Turkce-Giderici-Eklenti-Ayari.pngxenForo-2-0-URL-Turkce-Giderici.pngxenForo-2-0-URL-Turkce-Giderici-Eklenti-Yuklemesi.png
Yazar
Emre
İndirilme
9
Görüntüleme
789
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

Emre ait diğer kaynakar

Üst