Bilgi Almak İstiyorum

qr00cer

Kayıtlı Üye
Herkese kolay gelsin wordpres tabanlı siteme forum eklemek istiyorum domain.com/Forum şeklinde olacak lakin kullandığım hosting xenforo kaldırır mi wordpress ile çalışma sıkıntı yaşar mı?
Kullandığım hosting özellikleri kısaca
Screenshot_20180507-010813.png
Bu hoatingde hem wordpres hem de xenforo barınabilir mi ?
Güzel hosting firmasının hosting paketleri xenforo ile uyumlu çalışıyor mu?
Bilen arkadaşlar cevaplarsa çok memnun olurum.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Web sitesi
xenforo.web.tr
Bu kullandiginiz vps olmalı, Günlük ziyaretçi sayısı ne durumda bilmiyorum ama özellikleri fazlasıyla yüksek bana kalırsa.

Xenforo sisteminin yazılımsal fonksiyonlarini yerine getiriyorsa problem yaşayacağınizi sanmıyorum.
requirements.php dosyasini xf sitesinden indirip test edebilirsiniz.

qr00cer

Kayıtlı Üye
Bu vps ayarında hosting bir arkadaş da gördüm anlık 6 k yi gördüğünü söyledi ama gene de iki ayrı yazılım olunca takılma olur mu diye merak ettim @apocalypse

qr00cer

Kayıtlı Üye
@DieseL hocam kolay gelsin kullandığım temanın php surumu max 5.6 yı desteklediğini yukarıya yani php 7.2 ye çıkarılamayacağını söylediler şimdi xenforo son sürümü php 7.2 için önerildiğini daha stabil çalıştığını söylüyorlar şimdi ben ne yapmalıyım forum sevdasından vaz mı geceyim? @apocalypse

qr00cer

Kayıtlı Üye
Forum kısmını subfolder yani alt klasör e kurmak istiyorumdum domain.com/forum
Ustalar bana bilgi verebilir mısınız @DieseL

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Web sitesi
xenforo.web.tr
@DieseL hocam kolay gelsin kullandığım temanın php surumu max 5.6 yı desteklediğini yukarıya yani php 7.2 ye çıkarılamayacağını söylediler şimdi xenforo son sürümü php 7.2 için önerildiğini daha stabil çalıştığını söylüyorlar şimdi ben ne yapmalıyım forum sevdasından vaz mı geceyim? @apocalypse
Vazgeçmek zorunda değilsiniz, PHP 5.6 da çalışır, hız bir miktar farklılık gösterir tek değişen bu

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Web sitesi
xenforo.web.tr
Forum kısmını subfolder yani alt klasör e kurmak istiyorumdum domain.com/forum
Ustalar bana bilgi verebilir mısınız @DieseL
ftp dizininde forum klasörü olusturacaksiniz, xf dosyalarinida forum içine yükleyin. Kurulum yaparken http://siteadresi/forum/ adresine girdiğinde install sayfasına yönlendirecektir, geri kalan islemleri ordan devam ettireceksiniz.