• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Yardım Botlarla Ziyaretçiyi Ayırma

uniquenuker

Kayıtlı Üye
Katılım
16 May 2017
Mesajlar
1
Reaction score
0
Puanları
1
Yaş
25
Merhaba arkadaşlar, 1 ay önce xenforo lisansımı aldım sistem çok güzel bir sistem mybb den xenforoya geçtim bir çok problemle karşılaştım ama hepsini çözdüm. Fakat kafamı karıştıran bir şey var ve ne yaptıysam çözemedim.

Biliyorsunuz ki mybb de botların ayrı bir izni var. Yani bir katagoriyi, bir forumu ziyaretçiye gizleyip botlara açabiliyorduk. Örnek olarak ben bir xxx katagorisini tamamen ziyaretçiye gizliyordum, onaylı üyeye ve botlara açıyordum. Bu sayede google botları sorunsuz bir şekilde katagorimi, konularımı ve içeriklerimi indexliyordu. Ama xenforoda böyle bir şey yok, botlarla ziyaretçiyi ayırmamışlar. Lisansı alalı daha 1 ay oldu supporta bu konu hakkına ne yapabileceğimizi sordum adamlar ayıramazsın diyorlar. Ama o supporta ne sorarsam yapamazsın yada yüzeysel cevaplar veriyorlar mesela şurada ücretli kodlatabilirsin gibi yani bir işe yaramıyor supportları. Ne yapabilirim arkadaşlar bu konuda yardımcı olur musunuz acaba ? Teşekkürler şimdiden.
 

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Katılım
2 Ağu 2014
Mesajlar
703
Reaction score
265
Puanları
63
Yaş
35
Konum
Alanya
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
xenForo 'nun söylediğin şekilde her hangi bir ayarı yok. Yalnız eklenti olarak bunu yapabilirsin. Tüm ziyaretçiye içeriği gizler, botlara açık bırakabilirsin. @Renksizgazete o özelinden istediğin eklentiyi paylaş burada. Sitende bulunan Adıma ait ne varsa o içeriklerin tamamını da sil. Adımıda sil. Hakkınız varsa helal etmeyin. Çünkü ben hakkımı helal etmedim.
 
Son düzenleme:

fantezi

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Eyl 2019
Mesajlar
1
Reaction score
0
Puanları
1
Yaş
32
Konum
antalya
Selamlar 2.1.x için bu eklentiye sahip olabilir miyiz acaba?
 
Üst