• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Çevrimiçi Üyelerde Tarih Sorunu

Volkan Yıldız

Kayıtlı Üye
Reaction score
12
Web sitesi
www.vikingsturkey.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhaba, herkese iyi akşamlar. Ufak bir sorunum var.

Çevrimiçi üyelerde tarihe bakarken tarih formatı yazıyor fakat "Az önce", "X dakika önce" gibi yazmıyor. Benden sonra olsa bile direkt tarihi veriyor, durduk yere olmaya başladı hata. Yanlış hatırlamıyorsam @apocalypse hocamızın online süresi eklentisini güncelledikten sonra oldu ama emin değilim.

upload_2017-1-13_22-10-53.png

Ek olarak: Farklı kullanıcı hesabından giriş yapıp denedim, onda sorun olmadı ama ziyaretçi ve botlarda sorun var, botları görmek için sürekli bakıyordum.

upload_2017-1-13_22-15-0.png

premiumturkey

Kayıtlı Üye
Reaction score
56
Web sitesi
cracking.ml
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhaba, herkese iyi akşamlar. Ufak bir sorunum var.

Çevrimiçi üyelerde tarihe bakarken tarih formatı yazıyor fakat "Az önce", "X dakika önce" gibi yazmıyor. Benden sonra olsa bile direkt tarihi veriyor, durduk yere olmaya başladı hata. Yanlış hatırlamıyorsam @apocalypse hocamızın online süresi eklentisini güncelledikten sonra oldu ama emin değilim.

Ekli dosyayı görüntüle 1187
Evet aynı sorun bendede oldu konuyu açmıştım zaten eklentiyi güncelledikten sonra oluştu bu sorun :) sende yine bu şekilde yazıyor bende 1970 yazıyor :D https://xenforo.web.tr/konular/xenforo-online-bolumu-sorunu.1916/ @apocalypse hocam artık hallederse :)

Volkan Yıldız

Kayıtlı Üye
Reaction score
12
Web sitesi
www.vikingsturkey.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x

premiumturkey

Kayıtlı Üye
Reaction score
56
Web sitesi
cracking.ml
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Ben de sizin aynı sorun sanmıştım oraya yazacaktım aslında ama 1970 ile bizimki ayrı diye yazmadım :D
Benim site iyice kafayı yedi 1970 nedir ya hepsi o eklentinin yüzünden siteyi gümletti server error hatası verdi bide bonusu :D

Volkan Yıldız

Kayıtlı Üye
Reaction score
12
Web sitesi
www.vikingsturkey.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Benim site iyice kafayı yedi 1970 nedir ya hepsi o eklentinin yüzünden siteyi gümletti server error hatası verdi bide bonusu :D
İnternet için zaman başlangıcı 1970 diye biliyorum ama neden o yazıyor merak konusu :D Zaman dilimi sorunlu olsa bile çok geri :D

premiumturkey

Kayıtlı Üye
Reaction score
56
Web sitesi
cracking.ml
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
İnternet için zaman başlangıcı 1970 diye biliyorum ama neden o yazıyor merak konusu :D Zaman dilimi sorunlu olsa bile çok geri :D
Diyorumya eklenti sitenin aklını karıştırdı eklentiyi kaldırıyorum sorun yine aynı @apocalypse hocam bir baksaydı :D

ovunc

Emektar Üye
Reaction score
227
Web sitesi
xenforotr.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Arkadaşlar @apocalypse ilk fırsatta soruna bakacaktır.
Şuan deaktif ederek sisteminizi kullanmaya devam edin. Tahminen zaman formatı yüzünden bu şekilde gösteriyor olabilir.

Volkan Yıldız

Kayıtlı Üye
Reaction score
12
Web sitesi
www.vikingsturkey.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Arkadaşlar @apocalypse ilk fırsatta soruna bakacaktır.
Şuan deaktif ederek sisteminizi kullanmaya devam edin. Tahminen zaman formatı yüzünden bu şekilde gösteriyor olabilir.
Ben de öyle düşünüyorum, eklentiyi deaktif etsem bile sorun devam ediyor bende.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Arkadaslar suan yoldayim bikac saat sonra konuyla ilgilenecegim.

Eklenti varolan sisteminize zarar vermez,oluşan sorun benzer sutün ismine sahip birden fazla tablonun olmasıyla kaynaklıdır.
Eklentiyi deaktif etmeniz yetmez,kaldırmanız gerekiyor,sorunu bu çözecektir.
Online listesindeki hatalı gözüken kayıtları düzeltmek için ise phpmyadmin üzerinden xf_session_activity tablosunu boşaltabilirsiniz.

Ek olarak bu sql kodunu phpmyadminden uygularsanızda sorun düzelecektir.
Kod:
ALTER TABLE xf_user
DROP COLUMN view_date

Sorun yaşayan arkadaşlar @Volkan Yıldız @premiumturkey sorun çözüldüyse geri dönüş yapmanız diğer üyelerimize yardımcı olacaktır.