• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Yardım code_cache klasörünü sildim. Forum açılmıyor.

Trenty

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
XenForo Sürümü
2.x.x
Selamlar;
Başlıkta da belirttiğim gibi XenForo 2.0.5 sürümlü forumumda temayı yükledikten sonra çıkan bir hatadan ötürü code_cache klasörünü silip, tekrar oluşacağını düşündüm. Ancak ne yaparsam yapayım bir türlü oluşmadı. Site açılmıyor. Herhangi bir hata da yok. Yardımınızı bekliyorum.
İyi forumlar.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
admin paneline erişebiliyor musun?
code_cache klasöründe sitenizin çalışan tüm şablonları son haline derlenmektedir. Tekrar oluşturulabileceğini düşünüyorum, admin paneli üzerinden eğer erişebiliyorsanız her şablonun tekrar oluşturulmasını sağlayabilirsiniz
Şablonlara girilip kaydedip yeniden çıkarak code cache klasorunu kontrol edin.
Bu arada code_cache yoksa oluşturmayı unutmayın.

Ek olarak admin paneline erişemiyorsanız xenforo komut satırı arayüzünden halletmeyi deneyin.
php cmd.php xf-dev:recompile # Recompiles all template/phrase data
xenforonun böyle bir komut desteğinin olduğunu biliyorum. Denerseniz çözüm getirir, büyük bir zahmetten kurtarabilir

Son düzenleme:

Trenty

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Hayır, admin paneline erişemiyorum.
Hocam bu bahsettiğiniz komut satırını nasıl açabiliriz? Ya da nasıl aktif edebiliriz?
Yardımınız için minnettarım.

Trenty

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Hocam admin paneline erişebildim. Dediklerinizi tek tek yaptım. Ancak sonuç yine aynı, sayfa yine bembeyaz. Site açılmıyor.

Son düzenleme:

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Verdiğim komut sunucunuzda terminal üzerinden gerçekleştirilir. Ssh yetkiniz varsa yapabilirsin, yoksa hosting yonetiminden rica ederek ilgili komutu calistirmasini isteyin.
Ssh üzerinden forum anaklasorunde calistirmalidir.