Eklenti İsteği

KansızKurt

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
Selamlar, Xenforo Forumum İçin Eklenti Lazım, Bir QR Code Sistemi lazım, QR kod her konuda olması lazım, insanlar bu QR kodu tarayarak taradıkları QR Kodun Konusuna Gidebilecekler,
"QR kodu biz oluştururuz sadece her konuda veya her mesaj'da resim linki olacak o kadar, kullanıcılar anlık olşturabilecek, ve depolama olmayacak " böyle birşey kodlamanız mümkünmüdür? @apocalypse

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,009
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Depolama olmayacak kısmını anlamadım, qr kod resim şeklinde oluşturulur.
Bir kullanıcı qr kodunu oluşturduğunda diğerlerinin görmesi için ftp yada bir depolama sunucusu üzerinde tutulmalı.
Zamanı geldiğinde ise admin veya qr kodunu oluşturan kişi tarafından silinebilmesi gerekir.

KansızKurt

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
Depolama olmayacak kısmını anlamadım, qr kod resim şeklinde oluşturulur.
Bir kullanıcı qr kodunu oluşturduğunda diğerlerinin görmesi için ftp yada bir depolama sunucusu üzerinde tutulmalı.
Zamanı geldiğinde ise admin veya qr kodunu oluşturan kişi tarafından silinebilmesi gerekir.
Selamlar, Kullanıcı Anlık Olarak Oluşturması Lazım, Fakat Her Hangi Bir Yere Kayıt Edilmesini İstemiyorum. Yani Her Kullanıcı Kendi Oluşturacak Mesela Şöyle Örnek Vereyim, Kullanıcı Web'den Foruma Giriş Yaptı Konuyu Telefon Üzerin'den Açmak İstiyor, Hemen Anlık Bir QR Kod Oluşturacak Telefonun'dan QR Kodunu Okutturup Telefonun'dan Konuya Geçiş Yapabilecek, Fakat Mesela QR Kod 5 Dk İçin'de Falan Silinebilir, Kullanıcılar Anlık Oluşturacak Ya :) Çok Güzel Ve Yaratıcı Bir Fikir Fakat Xenforo'da Böyle Bir Eklenti Yok Siz Aklıma Geldiniz, Eklenti İstekleri Bölümü Aklıma Geldi Ben'de Bi Şansımı Deniyeyim Dedim Sizce Böyle Birşey Mümkün Olabilir Mi?

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,009
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bu dediğiniz qr kod yalnızca konu linkini telefon üzerinden açmak için mi gerekli ?
Konunun etrafında bir buton olur belki oraya tıklayınca qr kod oluşturup ekranda qr kod açılır ve kullanıcı bu okutarak telefonundan konuya girer.
Ancak diğer kullanıcılarında bu konuya qr kod üzerinden girebilmesi için aynı şekilde oluşturması gerekir.

KansızKurt

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
Evet Zaten Anlık Olarak Olucak, Data Tutmasını İstemiyorum Belli Bir Vakit Sonra Silinebilir.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,009
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bakalım halledilir birşekilde.

KansızKurt

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
Bakalım halledilir birşekilde.
Çok Sağolun, @apocalypse Şöyle bir şey gelmişdi aklıma, hani konu postların'da beğen alıntıla cevapla yerleri varya, orada QR diye'de bir seçenek olucak ona bastığımız zaman ekran'da QR Code Çıkacak İşte kapatma tuşu vb. Anlık Olucak Ya, Her seferiN'de yenilenicek kapatılmadığı sürece kalcıak ama elbette'ki kapanınca, data'dan silinebilir. :)

ahmeetsn

Kayıtlı Üye
Reaction score
3
Web sitesi
www.oyunhaberi.net
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Şöylede olabilir, her açılan konulara otomatik qr kod tanımlanır, dediğiniz gibi alıntıla kısmında tıklayınca gözükür ve bunu forum sistemi üzerinde qr kod okutma kısmından okutulduğunda atanmış olan konuya gider. Herkesin qr kod oluşturmasına gerek kalmaz konu açılırken otomatik 1 defa oluşması yeterli olur ama bunun içinde veri depolaması gerekebilir ve 1milyon'luk konusu olan forumlar için sistem yavaşlığı olabilir.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,009
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Şöylede olabilir, her açılan konulara otomatik qr kod tanımlanır, dediğiniz gibi alıntıla kısmında tıklayınca gözükür ve bunu forum sistemi üzerinde qr kod okutma kısmından okutulduğunda atanmış olan konuya gider. Herkesin qr kod oluşturmasına gerek kalmaz konu açılırken otomatik 1 defa oluşması yeterli olur ama bunun içinde veri depolaması gerekebilir ve 1milyon'luk konusu olan forumlar için sistem yavaşlığı olabilir.
yani bu tarz durumlar oluşacaktır, depolama ile ilgili olan problemi ben anlayamadım açıkçası.
1Milyon konusu olan bir forum için her bir qr kod 1 kb olsa max 1gb yer kaplar.Ancak performans açısından değerlendirirsek forum sisteminde işlediğiniz bir request kadar etki etmez 10'ine kadar belki tekabul edebilir.

KansızKurt

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
Amacım Zaten Depolanmaması Anlık Olunup Belli Bir Vakit Sonra Silinmesi, Her Konu İçin Değil Anlık İhtiyaç İçin Buton Olucak Zaten.

Zaten O Süre İçiN'de Kullanıcı Çokdan QR Kod İle Okutmuş Olucaktır.