• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Hesabını X ile bağlamış kişilere ikincil grup belirleme

Volkan Yıldız

Kayıtlı Üye
Reaction score
12
Web sitesi
www.vikingsturkey.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhaba, başlıktan da anlayabileceğiniz gibi hesabını bir hizmet ile ilişkilendiren kişilere rütbe vermek istiyorum.

Örnek olarak: Hesabını facebook ile ilişkilendiren kişilere ek olarak "facebook onaylı üye" grubunu vermek istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim?

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,037
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bahsettiginiz bicimde yapilirda Facebook twitter google gibi hesaplarin hepsi icin uye grubu olusturmak yerine Sosyal medya uye grubunu olusturabilirsiniz.Uye grubu olusturmadan alternatif olarak rutbe de yerlestirebilirsin.

Volkan Yıldız

Kayıtlı Üye
Reaction score
12
Web sitesi
www.vikingsturkey.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bahsettiginiz bicimde yapilirda Facebook twitter google gibi hesaplarin hepsi icin uye grubu olusturmak yerine Sosyal medya uye grubunu olusturabilirsiniz.Uye grubu olusturmadan alternatif olarak rutbe de yerlestirebilirsin.
Peki bunu nasıl yapabilirim?

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,037
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
PHP:
<xen:if is="{$user.externalAuth.facebook}">
            Facebook
</xen:if>
<xen:if is="{$user.externalAuth.twitter}">
            Twitter
<xen:if is="{$user.externalAuth.google}">
            Google
gibi koşullarla üyenin bağlı olduğu dış hesapları kontrol edebilirsin.
Şablonda eklemek istediğin konuma göre yapıştır.

vurucu

Kayıtlı Üye
Reaction score
24
Web sitesi
www.pembebere.com
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Ustat peki bu kodlaari nereye yapiatiricaz ve arkadasin dedigi gibi uyeleri otomatik mi cekicek yoksa manuel bir islem mi gerekiyor @apocalypse

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,037
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bu verdiğim üyenin bağlı olduğu hesapları göstermek içindir.Postbitte göstermek istiyorsanız message_user_info şablonuna ekleyeceksiniz.
Otomatik olarak eklenmesi için ise modifikasyona ihtiyaç var,daha önceki üyelerinde bağlı olduğu hesaplarında aktarımı yapılacak bu eklenti doğrultusunda.

vurucu

Kayıtlı Üye
Reaction score
24
Web sitesi
www.pembebere.com
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
O halde bu kodlaar bi nevi otomatik grup belirlemis olmyormu. Sadece resmi bi rank grubu olmadigi icin normal uyelerin gruplarinin ozelligine sahip olucaklar.

Bence ise yarar bi kod hocam ellerine saglik sonucta amac postbitte nasil uye olduklaribi gostermekse amac bu kod super.

Ama sosyal aglardan uye olanlara ayri bi grup olusturmak isteyenin isine yaramaz tabi..

Hocam birde postbitte facebook ve diger aglarin yazisinin yerine sizde lisansli uyelerde gorunen rank gibi bi rank resim yolu gostersek o face yazisi yerine olurme o resim yolunu bu kodlar kabul edermi