• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

İlk Xenforo Temam Hakkında Düşünceleriniz

MySimS3k®

Emektar Üye
Reaction score
343
Web sitesi
xenforo.com.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
Merhaba arkadaşlar Xenforo için yapımına başladığım ilk temam hakkında düşüncelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Henüz bitmiş bir tema değil o açıdan eksik ve hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bunlarıda paylaşırsanız sevinirim

1.png 2.png 3.png 4.png 5.png 6.png

Son düzenleme:

ovunc

Emektar Üye
Reaction score
227
Web sitesi
xenforotr.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Dostum eline sağlık gayet güzel görünüyor,
Ufak tefek kendi görüşüme göre yazıcam sakın seni yönlendirmiş olmayım
  • Header sanki beyaz olmamış gibi :)
  • Footer biraz daha estetik olabilir ve bunu yapacağını düşünüyorum.
  • Body background daha açık tonlarla denedin mi?
  • Las postları blok içine alsan?
Bu arada vbturko eski ekibin bir çoğunu burada görüyorum :)...
Benimde vb5'ten xenforo ya çevireceğim bir forum düşüncem var şuan temada revizyonlar ve eklentileri tamamlıyorum,
Bitince görüşlerinizi alırım.

vB4 olanıda IPBoard 'a çevirdim bazen insan değişlik arıyor. (www.oltamisina.com)

MySimS3k®

Emektar Üye
Reaction score
343
Web sitesi
xenforo.com.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
Dostum eline sağlık gayet güzel görünüyor,
Ufak tefek kendi görüşüme göre yazıcam sakın seni yönlendirmiş olmayım
  • Header sanki beyaz olmamış gibi :)
  • Footer biraz daha estetik olabilir ve bunu yapacağını düşünüyorum.
  • Body background daha açık tonlarla denedin mi?
  • Las postları blok içine alsan?
Bu arada vbturko eski ekibin bir çoğunu burada görüyorum :)...
Benimde vb5'ten xenforo ya çevireceğim bir forum düşüncem var şuan temada revizyonlar ve eklentileri tamamlıyorum,
Bitince görüşlerinizi alırım.

vB4 olanıda IPBoard 'a çevirdim bazen insan değişlik arıyor. (www.oltamisina.com)
Öneri ve görüşlerini paylaştığın teşekkür ederim dostum.Gelen eleştiri ve önerilere göre temaya son halini vermeyi planlıyorum.Değindiğin konuları gözden geçireceğim. vbturko bir efsaneydi keşke kapanmasaydı vbulletin artık gelişmelere ve yeniliklere ayak uyduramadı ve günden güne kan kaybetmekte yeni çağın forum scripti XenForo, işte bu yüzden birçok yılların vbulletincisi Xenforo'yu tercih etmekte sizi vbturko dan ve de Etiket in forumundan tanırım burada da görmekten memnuniyet duydum. Hoşgeldin aramıza :)

Baglumfrm

Kayıtlı Üye
Reaction score
8
Web sitesi
www.baglum.org
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
hoş ve değişik bir renk uygulamışsın ama az iç acıcı olması lazım canlı renkler olmassa olmaz kırmızı mavi tonları uygulasan daha canlı ve keyfli olur bence,

lodos

Kayıtlı Üye
Reaction score
24
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhaba,

Bence tema renklerinden ziyade fonksiyonel işlevler gerekir. Zaten XF bu iş için harika bir scriptz. Tema alanında diğer tema tasarımcıların ürünleri üzerinde ciddi ciddi çalışmanızı ve incelemenizi önerebilirim. 3rd uygulamalar vede üretebileceğiniz özel kodların entegresi konusunda iyice kendinizi yetiştiriniz.

Tema renkleri basit. Ayrıca yapacağınız temaları temaya özgü uygulama geliştirerek ona bağlamalısınız. Bu şekilde temanın idaresi ve kullanımı daha kolay olabileceği gibi sizi de sonraki güncellemeler de vs çok fazla uğraştırmayacaktır.