• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Yardım Kişiye özel yazı stili

paradise

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Öncelikle herkese merhaba ve İyi Bayramlar,
Çok önemli bir konu olmamak ile beraber kişisel olarak çok beğendiğim bir ince ayrıntıdır aslında forumlarda. Ne kadar araştırsam da bulamadım ne yazık ki; belki bir bileniniz vardır.
Kullanıcılar yorum yaparken stil barından tüm düzenlemeyi istedikleri gibi yapabiliyorlar bu doğru fakat aslıl aradığım eklenti şu: Admin/Moderatör vs. her seferinde bu bar üzerinden (yazı stili/renk/boyut gibi..) değişiklikler yapmak zorunda kalmadan tek sefer düzenleyecekleri bir font ile arkaplan görseli veya şablonu üzerine yazılmış şekilde bir dizayn oluşturulabilir mi ?
Örnek olarak verebileceğim bir site yok şuan ne yazık ki, çok eskilerde takip ettiğim bir forum sitesinde vardı sadece. Mazilerde kaldı. :)
Aslında durumu yeterince açık anlattığımı düşünüyorum ama akıllarda net canlanması adına basit bir örnekleme yapmaya çalışayım;
Bir admin herhangi bir konuya her yorum yaptığında hiçbir yazı stili düzeltmesi veya bbcode kullanmadan eklediğim görsel arkaplanının üzerinde tüm yazıları görünecek şekilde bir dizayn yapmak mümkün mü?
Arkaplan görseli ile ilgili asıl konu şu: " Yorumun kısa/uzun oluşuna göre orta alan otomatik genişleyip/daralmalı.
kısaca word'de de yer alan üst metin, ana yazı ve alt metin sistemi de denebilir.

Böyle bir eklenti hakkında bilgisi veya ilgisi olan varsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

paradise

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Konu hakkında bilgisi olan yok mu ?

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
265
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Y. Paneli - Görünüm ve diller - Temalarınız - Kullandığın tema - Tema özellikleri
2017-12-12_09-11-52.png

Yapamadın mı?
extra.css şablonunda düzenle
CSS:
.messageText {
background-color: red;
color:white;
}
.bbCodeQuote .quoteContainer .quote {
color: black;
}
.bbCodeBlock pre, .bbCodeBlock .code {
color:black;
}
color: white;
Kısımlarını değiştirmeyi unutma. Aşağıdaki kod işini görecektir. resim yolunu images/resim.png olarak örnekledim
CSS:
background: url(images/resim.png);

paradise

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Yardım için çok teşekkürler fakat bu tüm üyelerin yazı penceresini değiştiriyor. Sadece adminlerin yazı alanını değiştirmiyor sanırım yanlış bir işlem yaptım

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
265
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Gruplara göre mi arkaplan rengini değiştireceksin? :rolleyes:

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
265
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Maalesef bu imkansız. :(

paradise

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Çok şık oluyordu öyle, üzdü şimdi. Neyse alakana teşekkür ederim yine. Niye bulamadım internette buna dair bir bilgi şimdi anlaşıldı :)