• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Konu içerisinde ki resimlere tıklayınca büyümesi

asmeransaa

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Selamlar forumumdaki konu içerisinde ki resimleri tıklayınca orjinal boyutuna büyümesi için bir eklenti mevcut mu ?

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
265
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bunun için eklentiye ihtiyacın yok. xenForo 'nun kendi özelliğinde mevcut.

Yapman gereken;
Yönetim paneli Ana sayfasında bulunan Ayarlar kısmından Mesaj Dosya Eklentileri seçeneğine tıklayın. Ardından aşağıdaki uygulamayı gerçekleştirip kaydedin.

2017-10-12_23-07-01.png

asmeransaa

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Dediğinizi yaptım fakat şöyle oluyor eklenti olarak kaldığında tıklanıp büyüyor burası tamam fakat benim forumumda yapmak istediğim üyeler resim yüklediklerinde tam resim olarak içeriğe ekliyorlar buda belli bir boyutta kalıyor büyüme için bir şey belirmiyor ancak sağ tıklayıp resme bak dendiğinde kendi boyutunu gösteriyor. örnek bir konu vereyim

ŞURASI benim forumda ki üyelik ismimde asmeransa orada eklenti olarak yükledim dediğiniz gibi oldu fakat diğer üyeler eklenti yükleyip içeriğe tam resim olarak eklediklerinde ufak resim çıkıyor ve büyütülmüyor.https://www.bdoforumtr.com/threads/kapali-beta-karakterlerimiz.189/

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
265
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
@asmeransaa Üst kısımda belirttiğim, 1024x768 boyutunu küçültmeyi denedin mi? yukarıda belirtilen özellik 1024x768 boyutunundan büyük olaran resimleri küçültüyor. Olmazsa istersen aşağıdaki kodu dene.

extra.css
PHP:
.message .messageContent .messageText img {
max-width: 400px;
max-height: 400px;
}
height ve width değerlerini kendine göre düzenle olmazsa tekrar dön başka bir alternatif yöntem sunayım.

asmeransaa

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Malesef bunuda denedim yüklenen resimler hep aynı boyutta kalıyor varsayılan bir değer var sanırım bir yerlerde onu otomatik küçültüyor forum üstüne boyut çıkartmıyor.

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
265
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Malesef bunuda denedim yüklenen resimler hep aynı boyutta kalıyor varsayılan bir değer var sanırım bir yerlerde onu otomatik küçültüyor forum üstüne boyut çıkartmıyor.
Bu işlemi yaptıktan sonra ön belleği boşaltman gerekiyor yalnız. Yada bundan sonra eklenecek resimleri test etmen gerekecek.

asmeransaa

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Sorunu dosya yükledikten sonra tırnak resim yükle yaparak çözdük emre hocama teşekkürler.