• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Yardım konu paylaşım resmi

Mete Turan

Kayıtlı Üye
Reaction score
23
Web sitesi
antidogmatik.com
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
konuları facebook veya google plus da paylaştığımda ilgili konu resmi çıkmıyor. bunun çözümü var mı?

BozkurT

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
108
Web sitesi
www.definemekani.com
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
aslında pek birşey yapmaya gerek yok, bende aynı sorunu yaşadım, sadece ftp deki klasorden orjınal logo ile kendi yaptıgım loguyu değiştim, 1 hafta ıcerısınde guncelleme oldu.
ftp deki orjınal logonun uzerıne kendı logonu yazdır, (orjınalı logoyu yedek al) admin paneldende yazdırdıgın ftp yolunun doğru oldugundan emın ol, gerisi facebook a bırak.
admin panel<görünüm<stil özellikleri<Header and Navigation<Facebook Open Graph Logosu - buranın sağındaki kutuya ftp deki logonun yolunu yaz. ////logo.og.png.
kolay gelsın.

Mete Turan

Kayıtlı Üye
Reaction score
23
Web sitesi
antidogmatik.com
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
aslında pek birşey yapmaya gerek yok, bende aynı sorunu yaşadım, sadece ftp deki klasorden orjınal logo ile kendi yaptıgım loguyu değiştim, 1 hafta ıcerısınde guncelleme oldu.
ftp deki orjınal logonun uzerıne kendı logonu yazdır, (orjınalı logoyu yedek al) admin paneldende yazdırdıgın ftp yolunun doğru oldugundan emın ol, gerisi facebook a bırak.
admin panel<görünüm<stil özellikleri<Header and Navigation<Facebook Open Graph Logosu - buranın sağındaki kutuya ftp deki logonun yolunu yaz. ////logo.og.png.
kolay gelsın.
bu işlemin sonucunda, paylaşımda sitemin kendi logo su mu çıkıyor, yoksa konu resmi mi?

BozkurT

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
108
Web sitesi
www.definemekani.com
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
bu işlemin sonucunda, paylaşımda sitemin kendi logo su mu çıkıyor, yoksa konu resmi mi?
sitenin facebook sosyal bağlantı logosu cıkıyor, veya dediğim gibi senın duzenledıgın herhangı bir logo. konu resmi cıkmıyor. paylaşım şekline göre konu sahibinin avatarıda çıkabiliyor. fakat bunun nasıl yapıldıgını henuz tam kestiremedım, mobil tarayıcıdan paylaş yapınca forum logosu masa üstünden paylaşım yapınca konu sahibi avatarı çıkıyor veya tam tersi, bazende hiç çalışmıyor. neden kaynaklıdır çözemedim.