• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Konu ve Başlıkları içerisinde Türkçe Karakter Sorunu

cybim

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Web sitesi
bit.ly
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhabalar

Vbulletin den geçiş yaptım. Konu başlıkları ve konularda Türkçe karakterler bozuk çıkmakta. Sql den bozuk olanları düzenliyorum fakat forumda bozuk görünüyor ! edit: sql den düzeltince oluyor
Arama yaptığımda linkleri düzeltme için olan konulara ulaşabiliyorum.

Son düzenleme:

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
265
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Oluşturulan MySQL bilgisinin kodlaması nedir? Latin mı?

cybim

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Web sitesi
bit.ly
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
utf8_general_ci hocam.

Vbullet i import ederken dil kısmını boş bıraktığımda türkçe karakterler yerine acayip harfler çıkıyor. Onları phpmyadmin den bul - değiştirle düzelttim ancak büyük Türkçe karakterlerin hepsi aynı bozuk karakter çıkıyor. O yüzden değiştiremedim.

Bu sefer silip tekrar import ettim ve ilgili kısma utf8_general_ci yazdım. Ana konu ve konu başlıkları düzgün çıkıyor. Ancak yazılar bozuk ve hepsi ? işareti şeklinde çıkıyor. Onuda bu yüzden bul-değiştir yapamıyorum.

cybim

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Web sitesi
bit.ly
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
İlginç oldu ama deneye deneye çözdüm sonunda. Belki işine yarayanlar olabilir.

Benim vbulletin db si utf8_general_ci ayarlı.

Xenforo dan vbulleti aktarırken kesinlikle utf8_general_ci olarak seçmek gerekiyor.

Vbulletinin db yi kontrol ettiğimde karakterlerin bozuk olduğunu gördüm örneğin İ harfi Ý şeklindeydi.

Eğer vbulletinden geçiş sırasında karakter setini utf8_general_ci yazmayınca bu bozuk karakterler dahada bozularak olarak aktarılıyor.

Karakter setini yazınca xenforo db sine karakterleri düzelterek aktardı :)

Teşekkürler