Çözüldü Kullanıcı Online Süreleri

Kuponcu94

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.

Kullanıcıların ne kadar sistemde kaldıklarını merak etmekteyim ve bununla ilgili bir eklenti mevcut mudur ?

Ortalama ve günlük olarak gibi veri istatistiklerini tutan bir eklenti..

Renksizgazete

Lisanslı Üye
Web sitesi
www.flatcast.biz

Kuponcu94

Kayıtlı Üye
Hocam mesajınız için teşekkürler.
Demek istediğim kişisel olarak kullanıcıların sistemde ne kadar online kaldığını görmek istiyorum.
Yani diyelim siz @Renksizgazete kullanıcısı üye olduğundan bu yana ortalama günlük kaç saat online olmuş :)

ovunc

Emektar Üye
Web sitesi
xenforotr.com
Bunu bir şekilde hesaplatırız ama ben önermem şunu düşünün arka planda bir işlem sürekli (time out süresi 1 dk olması gerekir minumun)olarak çalışacak count edebilmek için. Buda sizin db nin büyümesine sebeb olacak!
Bu işlem pek mantıklı değil. Yinede debug moda alarak saydırma yapabileceğiniz zamanlanmış bir görev yapılandırabiliriz

Renksizgazete

Lisanslı Üye
Web sitesi
www.flatcast.biz
Hocam admin panele gir seceneklerden istatik ve ölcümlere bas
AddThis
  • Enable 'AddThis' Service, with Profile ID: bunu aktif et orada bende ingilizce yaziyor uye profil id eklenirse bu siteden http://www.addthis.com gelismis istatistikleri görebilirsin diyor denemek lazım istersen dene bizde sonucu ögrenmis oluruz

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Web sitesi
xenforo.web.tr
Böyle bir eklenti yapılacak olsa üyenin siteye giriş ve çıkış tarihi arasındaki farkı bulmak yeterli olur.
Bu süreyi hesaplandıktan sonra bir sonra giriş çıkış tarih farkını da bu sürenin üzerine eklenecek şekilde xf_user tablosunda tutulabilir.
Böyle bir eklenti varmı ana sitede araştırın.Bulamazsanız, burada birlikte yapmaya çalışırız.

Kasper

Kayıtlı Üye
Web sitesi
cyber-warriors.net
Bu bir eklenti ben biraz üstünde değişiklik yaptım sadece ama paylaşırım beğendiyseniz.
beğendim kardeşim paylaşırsan memnun olurum çok güzel olmuş her temayı beğenmem görsellik olarak siten gerçekten güzel tasarım konusundada başarılısın bence sitenin tasarım görünümü çok güzel olmuş o eklenti bile tabiri caizze cuk diye oturmuş.