• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Kurulumda php hatası

cepxz

Kayıtlı Üye
Reaction score
36
Web sitesi
www.mmopvp.net
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Arkadaşlar hosting şirketini değiştirdim. şuanda kurulumda şöyle bi hata veriyor.
sistem gereksinimlerini karşılıyor hosting.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,039
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Hostinginiz phpye ait bazı çekirdek fonskiyonlarını kapatmış.
php.ini dosyasında disable_functions = şeklinde tanımlıdır.
Xenforonun çekirdek içerisinde shell_exec, passthru, exec fonksiyonlarına ihtiyaç duyar.
Ayrıca mesaj şöyle söylüyor "Bu Xenforo kullanmanızı önlemeyecektir,fakat mümkünse optimal işleyişi garanti altına almak için bunlar çözümlenmiş olmalıdır.Ancak kuruluma devam edebilirsiniz."

cepxz

Kayıtlı Üye
Reaction score
36
Web sitesi
www.mmopvp.net
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Xenforonun çekirdek içerisinde shell_exec, passthru, exec fonksiyonlarına ihtiyaç duyar.
Ayrıca mesaj şöyle söylüyor "Bu Xenforo kullanmanızı önlemeyecektir,fakat mümkünse optimal işleyişi garanti altına almak için bunlar çözümlenmiş olmalıdır.Ancak kuruluma devam edebilirsiniz."
Peki hocam hangi fonksiyonların kapalı olduğunu nerden görebilirim? Ticket ile net bi cevap vereyim.

cepxz

Kayıtlı Üye
Reaction score
36
Web sitesi
www.mmopvp.net
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
phpinfo.php dosyası oluşturup içine
PHP:
<?php
phpinfo();
?>
yazıp bu dosyayı açın.
Yada hiç oluşturmadan http://siteniz/admin.php?tools/phpinfo adresine gidin.
İçinde disable_functions araması yapın,orada kapalı fonskiyonları görebilirsiniz.
Hocam şunlar;

mail,shell_exec,exec,system,cat,dl,openbasedir,proc_close,proc_get_status,proc_nice,proc_open,escapeshellcmd,escapeshellarg,show_source,posix_mkfifo,mysql_list_dbs,get_current_user,pconnect,link,symlink,pcntl_exec,ini_alter,leak,apache_child_terminate,posix_kill,posix_setpgid,posix_setsid,posix_setuid,proc_terminate,syslog,fpassthru,allow_url_fopen,stream_select,socket_select,socket_create,socket_create_listen,socket_create_pair,socket_listen,socket_accept,socket_bind,socket_strerror,pcntl_fork,pcntl_signal,pcntl_waitpid,pcntl_wexitstatus,pcntl_wifexited,pcntl_wifsignaled,pcntl_wifstopped,pcntl_wstopsig,pcntl_wtermsig,openlog,apache_get_modules,apache_get_version,apache_getenv,apache_note,apache_setenv,virtual,name

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,039
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
gerekli fonksiyonlar engellenmiş evet,hosting firmanızın bunları açması zor,ancak kapatması da gereksiz.
Bi danışın belki yardımcı olurlar yada hostinginizi değiştirmeniz gerekiyor.

cepxz

Kayıtlı Üye
Reaction score
36
Web sitesi
www.mmopvp.net
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
gerekli fonksiyonlar engellenmiş evet,hosting firmanızın bunları açması zor,ancak kapatması da gereksiz.
Bi danışın belki yardımcı olurlar yada hostinginizi değiştirmeniz gerekiyor.
Teşekkürler hocam, ticket ile yolladım bakalım umarım hosting değiştirmek zorunda kalmam

cepxz

Kayıtlı Üye
Reaction score
36
Web sitesi
www.mmopvp.net
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bu fonksiyonların paylaşımlı hosting hizmetinde açılması mümkün olmamaktadır. Gereksinimler arasında ne yazık ki bu fonksiyonlar yazmamakta.

Diye yanıtladılar. bana hosting yolu göründü. tavsiye edebileceğiniz xenforo uyumlu hosting varmı acaba?

DieseL

BıçKıN Admin
Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
826
Web sitesi
www.xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bu fonksiyonların paylaşımlı hosting hizmetinde açılması mümkün olmamaktadır. Gereksinimler arasında ne yazık ki bu fonksiyonlar yazmamakta.

Diye yanıtladılar. bana hosting yolu göründü. tavsiye edebileceğiniz xenforo uyumlu hosting varmı acaba?
Guzel.net.tr cliaweb.com alaystr.com bu hosting sağlayıcıları hem uygun fiyat hemde kaliteli bir çok alanda desteklemektedir. Sürekli bu üç firmayı kullandım ticket atıp bilgi alabilirsiniz

cepxz

Kayıtlı Üye
Reaction score
36
Web sitesi
www.mmopvp.net
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Guzel.net.tr cliaweb.com alaystr.com bu hosting sağlayıcıları hem uygun fiyat hemde kaliteli bir çok alanda desteklemektedir. Sürekli bu üç firmayı kullandım ticket atıp bilgi alabilirsiniz
Güzel hosting ile çalışıyordum o fonksiyonları açamayız dediler.
Neredeyse bütün firmalar o fonksiyonları kapatmışlar. uyumlu olan bi firma bulamadım.

DieseL

BıçKıN Admin
Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
826
Web sitesi
www.xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Güzel hosting ile çalışıyordum o fonksiyonları açamayız dediler.
Neredeyse bütün firmalar o fonksiyonları kapatmışlar. uyumlu olan bi firma bulamadım.
Alaystr'a bakabilirsiniz cliaweb.com bakabilirsiniz, bir çok firma uyumlu diyerek satış yapıyorlar fakat uyumlu olmadığı oluyor.
O yüzden dolayı ticket atarak sorun ki elinizde sorduğunuza dair kanıt olsun

vurucu

Kayıtlı Üye
Reaction score
26
Web sitesi
www.pembebere.com
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
üstat kuruluma nasıl devam edebiliriz host yardımcı olmadı. yani bu hataya rağmen kuruluma devam etmek istiyorum ama nasıl olucak bi yardım edermisiniz...

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
281
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
üstat kuruluma nasıl devam edebiliriz host yardımcı olmadı. yani bu hataya rağmen kuruluma devam etmek istiyorum ama nasıl olucak bi yardım edermisiniz...
Sen kuruluma devam et. Sorun çıkmayacaktır. Hiç bir hosting firması söylediğiniz fonksiyonları devre dışı bırakmaz. Yapanda mutlaka art niyetlidir size karşı ondan yapar.

vurucu

Kayıtlı Üye
Reaction score
26
Web sitesi
www.pembebere.com
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Sen kuruluma devam et. Sorun çıkmayacaktır. Hiç bir hosting firması söylediğiniz fonksiyonları devre dışı bırakmaz. Yapanda mutlaka art niyetlidir size karşı ondan yapar.
Yani nasil devam edecegimi bilmiyirum bana tarif edebilirmisininz ben kuruluma baslayamadim attim dosyalari direk bu cikti..

Yani kuruluma bile baslayamadim

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
281
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Yani nasil devam edecegimi bilmiyirum bana tarif edebilirmisininz ben kuruluma baslayamadim attim dosyalari direk bu cikti..
Yani kuruluma bile baslayamadim
Sunucun bunları "güvenlik nedeni ile kapatamayız" diyorlarsa yapabileceğin hiç bir şey yok. Disable yapmadan kuruluma devam et. Ben yıllardır aynı şirketi kullandığım için nazım biraz geçiyor. Şuan bende de kapalı bu fonksiyonlar. Güncelleme ve/ya kurulum yapmak istediğim zaman rica ettim, 5/10 dakikalık güncellemeler ve kurulumlar yaparken kapatıyorlar geçici süreliğine. Bu sorun sadece güncelleme ve/ya yükleme yapmada işine yarayacak.

Yani anlayacağın fonksiyonları kullanmak sadece kurulum (zaten bunu bir kez yapıyorsun) bir tek xenForo güncellemesi yaparken rica edersin 5/10 dakikalığına açarlar. İstersen sana bu konuda bizzat ben yardımcı olabilirim?

vurucu

Kayıtlı Üye
Reaction score
26
Web sitesi
www.pembebere.com
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Yani ustadim suan icin sadece kurulumda bu durumu host olmadan kendim asabilirmiyim bir sekilde. Bana bu konuda yardimci olabilirmisin... yani htcases e bir kod felan atarak bu adimi atlayabilirmiyiz...

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
281
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
@vurucu , xFDestek.com » xenForo Türkçe Destek Topluluk Forumu bu şekilde kuruldu ve hiç bir şekilde sıkıntı da yok. Tek yapman gereken fonksiyon değerlerini geçici olarak devre dışı bırakması. İstersen bilgilerini bana özel mesaj ile gönder ben senin için istediğin şekilde kurulumunu gerçekleştireyim.

vurucu

Kayıtlı Üye
Reaction score
26
Web sitesi
www.pembebere.com
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Suan mobilim aksam 23 te eve gecicem sizin icin de benim icinde gec bir saat ama yarin aksam musait olursaniz ustadim seve seve yardiminizi kabul ederim...

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
281
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Sen ne zaman, nasıl istersen. Ben müsaitim. (y)