• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Mac ban

Robinho

Kayıtlı Üye
Reaction score
9
PHP Versiyonu
PHP v5.5.x
XenForo Versiyonu
XF 1.2.x
Merhabalar;

Vbulletinde zannedersem bu özelliik eklenti var.. Xenforoda varmı ben bulamadım aynı mac li üyeleri bile listelese yine yeterli böyle birşey nasıl yapılabilir.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,031
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
vbulletini bilmem ama hiçbir internet yazılımında böyle bir yazılımın olmasını beklemiyorum.Çünkü mac adresleri internette kullanılamaz,yerel ağlar için geçerlidir.Yani iki bilgisayarın yada cihazın iletişiminde vardır ve mac adresine internet üzerinden doğrudan erişemezsiniz.

Robinho

Kayıtlı Üye
Reaction score
9
PHP Versiyonu
PHP v5.5.x
XenForo Versiyonu
XF 1.2.x
vbulletini bilmem ama hiçbir internet yazılımında böyle bir yazılımın olmasını beklemiyorum.Çünkü mac adresleri internette kullanılamaz,yerel ağlar için geçerlidir.Yani iki bilgisayarın yada cihazın iletişiminde vardır ve mac adresine internet üzerinden doğrudan erişemezsiniz.
cyber-warriorda var hocam mesela

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,031
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
yanlışınız var,sizin mac adresinizi öğrenmek için açıkça yayınlamanız gerekiyor.İnternet sitesi üzerinden bunu göremezler.

Robinho

Kayıtlı Üye
Reaction score
9
PHP Versiyonu
PHP v5.5.x
XenForo Versiyonu
XF 1.2.x
yanlışınız var,sizin mac adresinizi öğrenmek için açıkça yayınlamanız gerekiyor.İnternet sitesi üzerinden bunu göremezler.
warriorda yıllardan beri var hocam multi üyelikleri tesbit edebiliyolardı mesela aynı bilgisayardan girmelerini falan

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,031
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
hayır bu mac adresiyle değil,ip adresiyle yapılır.Siz sanırım onunla karıştırdınız.Ama ip adresiyle üyelikleri tespit etmek için eklentiler var.

Robinho

Kayıtlı Üye
Reaction score
9
PHP Versiyonu
PHP v5.5.x
XenForo Versiyonu
XF 1.2.x
hayır bu mac adresiyle değil,ip adresiyle yapılır.Siz sanırım onunla karıştırdınız.Ama ip adresiyle üyelikleri tespit etmek için eklentiler var.
bişliyorum hocam ip ayrı mac ayrıda adam ip değiştirir değiştirir kullanır 50 defa banlansada ama mac te kaçışyok ondan dedim ama yok galiba neyse kilitliyorum konuyu