• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü mybb den geçişte küçük sorunlar

vurucu

Kayıtlı Üye
Reaction score
24
Web sitesi
www.pembebere.com
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
herkese merhaba sonunda sorunsuz ve 1 mb dahi veri kaybı yaşamadan xf ya geçtim hadi bana hayırlı olsun... olsun da bi kaç sorunum var

1) mybb den gelen tüm konularda resim yolları sıkıntılı ve im tagı ile eklenen hiç bir resim görünmüyor
örnek : [img=500x570]http://torrentcin.net/images/resim_yukle/Oflu.Hocanin.Sifresi.2.jpg[/img] hepsi böyle

2) seo ayarları yaptığımda site not founda geçiyo acaba hala alt forumda kurulu diyemi yada ftp de halen sitemap dosyası yok ondan da olabilirmi

3) şimdi bu xf site/forum da kurulu ana dizinde mybb var nasıl taşiyim xf yu public html içine mybb dosyaları ne olacak bi klasör yapıp içine atsam olurmu ftp de

4) ben xf yu kök dizine taşıdığımda artık tüm aramalar bu sistem üzerine gelir demi mybb devri bişmiş olucak sonuçta zaten ayrı bi klasöre eklemiş olucam...

cevaplar için şimdiden teşekkürler.
--- Mesaja ek olarak ---
5) VietXF - Advanced Forum Statistics bağlantı linkini ve başlığı nasıl değiştirebilirim

6) arkadaşlar birde google aramasından gelen hiçbir konum açılmıyor şuan onu nasıl çözebiliriz acaba link yönlendirme işini

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,037
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
hayırlı olsun diyelim bizde,görünen o ki sıkıntıların çoğu linklerle ilgili.
Googleda indexlenen çok link varsa yönlendirmeniz önem arz ediyor,bu yüzden eski linklere bakarak htaccess kuralları oluşturulmalıdır.
Site link yapınızı tam olarak bilmediğim için link biçiminin yönlendirmeye uygun olması gerekiyor bu sebepten yönlendirme için garanti verilememektedir.İncelemeden sonra kesin şeyler söylenebilir ancak.
Yönlendirme işleminden bağımsız olarak yapmanız gereken bir diğer şey xf sitemapınızı google webmastera kaydetmelisiniz.

Konu içindeki img taglarıyla alakalı bahsetmişsiniz.Bununla alakalı şöyle önerilerim var;
Kesin çözüm olarak Img tagları dbde depolandığı için bu yapıyı [ img ] ... [ / img ] biçiminde yeniden güncellenmesi gerekiyor.
Gecici olarakta img kodlarını parse eden yapı xfde olduğu için img bbcodelarını istediğiniz biçimde tanımasını sağlayan bi eklenti geliştirilmelidir.

Mybbye ait bazı dosyalara ihtiyacınız olabilr,link yönlendirmesi için.Bu dosyaları silmeyin ancak ulaşabildiğiniz bir klasörde tutmanız faydalı olacaktır.

İstatistik eklentisinin başlık ve düzenlemesinide admin paneli üzerindeki Görünüm->Cümleler->Cümlelerde ara kısmında "Statistics" kelimesini arayarak uygun olan cümleleri kendinize göre düzenleyin.