• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Mybb Den Xenforoya Geçiş Yardım EDİN

CyberMrb

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Merhaba benim Mybb Forum Sitem Var Ben Bunu Nasıl Xenforoya geçirebilirim ?
Üyeleri konuları falan.

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
265
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x

CyberMrb

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Para Olmadığı için tek başıma yapıcağım

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
265
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Vermiş olduğum bağlantılardan dokümanlara ulaşabilirsin.
İyi çalışmalar

bebekforum

Kayıtlı Üye
Reaction score
44
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
Kardeşim ben mybb den xenforo ya geçtim. Daha yeni geçtim. Geçiş için ilk önce xenforo 1.5.16 ya geç. Daha sonra forumundaki hataları düzelt. Bir haftada düzelttim. Temiz çalıştıktan sonra xenforo 2.0 ye geç.

mybb den xenforo 2.0 a geçiş mümkün değil. xenforo 1 e geçiş mümkün.

Geçiş İçin Öneriler :
1- mybb veritabanının tam yedeğini al. phbmyadmin den. Ben phbmyadmin den iki farklı yedek alıyorum.

2- mybb site dosyalarının da yedeğini al.

3- xenforo.com a git. xenforo 1.5.16 full ü indir. iki çeşit indirme var. full ve upgrade

4- Hostundaki bütün mybb ile ilgili dosyaları sil. sadece uploads klasörü kalsın. Oradan avatarları yükleyeceksin.

5- veritabanlarındaki mybb veritabanını sakın silme. Geçişi öyle yapacaksın.

6- xenforo 1.5.16 yı kur. Sıfır üye sadece sen. default konumunda dil dosyası yüklemeden tols muydu oraya gel ingilizce import var dışarıdan import seçeneği. mybb forum veryiyonunu tıkla. 5 dakika bile sürmeden geçiyor.

7- daha sonra xenforo dil dosyasını yükle.

"Bilginin Zekatı Paylaşmaktır"

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
265
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
mybb den xenforo 2.0 a geçiş mümkün değil. xenforo 1 e geçiş mümkün.
xenForo 2 için myBB sürüm desteklenmemekte. Bu yüzden kullanıcılar önce xenForo 1.5.x sürüme geçmeleri. Ardından geçmek isterlerse xenForo 'yu güncelleme işlemi yaparak 2.0 'a geçiş yapabilirler. Ayrıca diğer bilgi için çok teşekkür ederim @bebekforum ;)

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
265
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
peki hocam benim kafama takılan hep bir soru vardır xenforodan mybb yada başka bir şeye geçirmi yada kategroler otomatik geçermi yoksa geçmezmi ?
Bunun için xenForo 'dan hangi sisteme geçeceksen o sistemi araştırman gerek. Bir çoğunda yok diye biliyorum. :)

DieseL

BıçKıN Admin
Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
831
Web sitesi
www.xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
@bebekforum arkadaşımıza teşekkürlerimizi sunarım ek olarak mybb forumunuzun yedeğini almadan önce forumunuzdaki eklenti, dil dosyası ve tema dosyalarını kaldırmanızı tavsiye ederim.

wakon5544

Kayıtlı Üye
Reaction score
4
ben geçiş yaptım anlatımını da yapayım basit ftp dosyalarını uploads diye klosöre al sonradan xenforoyu kur kurtuktan sonra xenforo import kısmı var admin panelinde bilgileri ve uploads klosörü yaptığın dosya bilgilerini ekrana gir taşımayı yap

şimdi gelelim hatalara, bbcode mybb ve xenforo aynı değil o yüzden fontlarda hata alıcaksın youtube videolarında vb alanlarda kesinlikle hata alıcaksın. altta verdiğim kodla düzenlemen gerek.

Kod:
örnek:
UPDATE xf_post SET message = REPLACE(message, '[/B]', '[/b]');

UPDATE xf_post SET message = REPLACE(message, '[font-size=1]', '[font1]');

UPDATE xf_post SET message = REPLACE(message, 'değiştirilecek kod', 'değiştirmek istediğin');

bu kodlar gibi
gruplar (geçiyor ancak yetki ayarlarını yapmalısın.) + yetkiler + ranklar + terfi varsa terfiler

Bunun haricinde mybb de botlar ve ziyaretçiler için gruplar mevcut xenforoda böyle bir secenek yok botlar için ve üyeler için ayrı değil botlar ve ziyaretçi aynı görülüyor.

başka sormak istediğin soru varsa etiketle cevaplayayım 8 aydır xf kullanıyorum
1 sene 3 ay kadar mybb kullandım.

Son düzenleme: