• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Yardım MyBB'den Geçişte Linklerin Değişmesi

htsumer

Kayıtlı Üye
Katılım
23 Mar 2018
Mesajlar
29
Reaction score
2
Puanları
8
Yaş
45
Konum
hT
XenForo Sürümü
1.2.x
Arkadaşlar Merhaba,
MyBB 18xxx sürümü kullanıyoruz. 2x XenForo kurduk datayıda 1x Admin Panelden Dışa aktar yoluyla entegre ettik. Üzerine 2x güncelledik. Buraya kadar sıkıntı yok. Googlede sitemize ait konu linkleri tıkladığımızda konuya direk gelmiyor. 301 Hatası veriyor.
Bununla ilgili bir çok konular açılmış. Yönlendirme başlıcaları. Fakat bunlarda çözüm değil. Zamanla linklerin oturmasını seo açısından beklemek istemiyorum.

1- MyBB'den veri aktarımda linklerin birebir olmamasını MyBB'deki eklentilerin yaptığını düşünüyorum. Bu nedenle MyBB'nin mySQL yedeğini Eklentileri kaldırarak alıp öyle kurmayı düşünüyorum. Belki linkler birebir oturur.
2-XenFor'nun 1x kurup öylece kullansam 2x geçirmesem ne gibi zararı olur?. 1x'deki linkler googledeki linklerle aynı olursa 1x de bırakmayı düşünüyorum.
3-Bu linklerin googledekilerle aynı olmamasının mantığını öğrenmek istiyorum.
4- 1x'de Admin panelinde İD'leri koru özelliği var onu kullanıyorum. Acaba MyBB'de SEO kullanıldığı içinmi XenForo'nun SEO özelliği ile uyumsuz..

Bu konuda sizlerden yardım bekliyorum.
 

htsumer

Kayıtlı Üye
Katılım
23 Mar 2018
Mesajlar
29
Reaction score
2
Puanları
8
Yaş
45
Konum
hT
Bizim arkadaş halletti artık. Tüm linkler birebir..
 

htsumer

Kayıtlı Üye
Katılım
23 Mar 2018
Mesajlar
29
Reaction score
2
Puanları
8
Yaş
45
Konum
hT
Ben yapmadım ücretli olarak yaptırdım. Şu an mükemmel oldu şifre sıfırlama bile ekledi. Google linkler tam oturdu. php 7,2 yükseltti. Bazı kısımlar istiyordu.
MyBB'den geçtik. Önce 1x kuruldu data aktarıldı ardından 2x güncellendi. Linklerin İD'leri google id leri ile düzenledi sabaha kadar. Yönlendirme işlemleri günü kurtarma.
A-z ye tamamı kusursuz bitirdi. Güven konusunda size ben garanti veriyorum .. he sen kimsin güvenelim derseniz haklısınız. Ama isterseniz telefonumu veririm. Ona kefilim.
Reklam falan yapmıyorum
Kayweb.net Sahibi Ahmet bey.
 

htsumer

Kayıtlı Üye
Katılım
23 Mar 2018
Mesajlar
29
Reaction score
2
Puanları
8
Yaş
45
Konum
hT
Ayrıca site full Tr yaptı..
 
Üst