MyBB'den XenForo'ya Geçmek

Ronaldo7

Kayıtlı Üye
Merhaba,

MyBB kullanıcısıyım ve XenForo'ya geçmeyi düşünüyoruz..

Fakat MyBB'de hazır olan forumumuz bütün konular mesajlar hiçbirşeyin silinmeden XenForo'ya nasıl aktarabilirirz.

Eğer böyle birşey mümkünse XenForo Lisans satın almayı düşünüyoruz.

Sota

Kayıtlı Üye
@Ronaldo7 , konularin uyelerin vss silinmez korkma
Daha büyük sorun indexlenmis mybb url yapisinin
Xenforoya uygun sekilde yonlendirilmesi
Xenforo Kendi forumunda bunlarla ilgili dokuman var.
Sancili bir surectir dikkatli ol

bebekforum

Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
Aynen sizin durumunuzdaydım ve geçişi sorunsuz yaptım. Tek başıma ve hiç yardım almadan.

1- İlk önce xenforo1.5.16a versiyonun full ünü indirin..

2- Daha sonra FTP den mybb Upload klasörü haricinde bütün klasörleri silin. (Upload klasörünü neden silmiyoruz çünkü bütün avatarlar orada.

3- Xenforo1.5.16a dosyalarını ftpden sunucunuza atınız.

4- Daha sonra cpanelinize girin ve yeni bir mysql oluşturun. Sakın mybb mysqlyi silmeyin.

5- Xenforo kurulumunu eksiksiz sorunsuz yapın.

6- Xenforo1.5.16a admin paneline girin. orada veri girme import seçeneği olması gerekir.

7- İmport seçeneğini mybb1.8.14 olarak olarak tıklayın ve yönergeyi takip edin. Sorunsuz geçiş sağlanacaktır.

8- xenforo.1.5.16 dil dosyasını yükleyin. (Güvenilir bir dil dosyası olsun) xenforo.web.tr veya xenforotr.com dan indirin dil dosyasını.

9- xenforo1.5.16a versiyonda en az iki hafta kalın ve forum mesajlarındaki sıkıntıları düzeltin.

10- xenforo türkçe romanizeyi yükleyin. (övünçün eklentisi) Bu eklenti urllerinizdeki türkçe karekter sorunlarını düzeltecektir.

11- Google webmasterdan sitemap.php nizi tanıtın. Bu da eski linkler sorununu bir kaç haftada çözecektir.

12- Bütün işlemler bitip mybb den xenforo ya geçiş tamamlandığı zaman Mybb veritabanınızı ve mybb upload klasörünüzü silebilirsiniz.

Son düzenleme:

Sota

Kayıtlı Üye
Indexlenmis url yeni url yonlendirmesi gekir yonlendirmezse
Oterite sahibi oldugu kelimeleri
Kaybetmesinin önünü açmış olursunuz
Yasayacagi hit kaybini bunun cabasi olur
Mybb url %100 sekilde xenforo url yönlendirdim
Genede hit kaybi yasadim
Cok sukur yeni yeni toparlaniyoruz.