• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

XF 2.X Uyumlu Navigasyon ilave edilen yeni Menuye Ikon İlavesi

mkucuksari

Kayıtlı Üye
Reaction score
4
Forumda şu paylaşım ile hareketle, kullandığım temaya "Yeni Menu" ilave ettim. Öncelikle bu paylaşım için teşekkürler.

Üst Menü Düzenleme

Sonra baktım ki kullandığım temada, default temadan farklı olarak menü başlarında IKON var. Doğal olarak benim ilave ettiğim yeni menu ikonsuz kaldı ve hoş olmadı. Biraz araştırma sonrası, temanın forum kısmında konuya çözüm olarak paylaşılan kod ilavesini buldum.

Belki birilerin işine yarar diye sizlerle de paylaşayım istedim.

Amacımız : Navigasyon Menüsü - Üst Menüye Yeni Sekme ve Ikon ilavesi

Neyi Sekme- Menü İlavesi:

Bu kısmı zaten çoğumuz biliyoruz ama yine de paylaşalım.

Yönetim Paneli - Kurulumlar - Navigasyon Yöneticisi düğmesine tıklayıp, sağ üst köşede Navigasyon ekle ile istediğimiz Menü ve alt menülei ilave ediyoruz. Örneğin ben şöyle bir şey ilave ettim.

Yeni Menülere Ikon ilavesi : Bildiğim kadarı ile AP tarafında bunu hazır şekilde yapma imkanı yok. Bunun için kod ilavesi yapmamız gerekiyor. Kullandığım temaya ait forumda paylaşılan şu kodlar benim işimi gördü.

İkon görülmesini istediğiniz temanın "Extra.less" dosyasını buluyoruz ( Admin->Görünüm ve Diller ->Şablonlar -> "extra.less" diye aratıyoruz)

Şu kodu ilave ediyoruz. (Benim ilave ettiğim Yeni menünün ID tanımı : "extralink" )

Kod:
<xf:comment> Nav Menu Yararli Link ikon ilavesi </xf:comment>
.p-navEl-link[data-nav-id="extralink"]::before {
font-family: FontAwesome !important;
content: '\f095' !important;
}
Kullandığım temadaki ikonların tümü "Material Design Icons". Eğer siz de kendinize uygun olan bir tane seçmek isterseniz, şu siteye bakabilirsiniz. Yukarıdaki kodda yer alan "'\f095" kısmını değiştiriyoruz.

Material Design Icons

Ekli dosyalar

bomi

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
bende olmadı kare şeklinde çıkıyor anlamadım.