• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Paymentwall Entegrasyonu

Vinsinity

Kayıtlı Üye
Reaction score
10
Arkadaşlar pingback sorununu bir türlü çözemedim çıldırmak üzereyim paymentwall entegre etmeye çalışıyorum ama hem yükseltme butonları hala pay with paypal yazıyor. Bir türlü çözüm bulamadım varsa yardımcı olabilecek arkadaşlar.

lodos

Kayıtlı Üye
Reaction score
24
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhaba;

Kendin uğraşma kafayı yersin :)

Bu adamların desteği Türkçe olarak da verilmektedir. Çalışan elemanları Türkçe olarak yazılan mail destek taleplerinize cevap yazıyorlar. Kurulum ve site bilgilerinizi adamlara gönderin, bir ayar yapacaklardır. Başka türlü işin içinden çıkamazsınız.

Ha bu arada yapar yada yaptırırsanız her kim olarsa burada güzel bir anlatım yaparsa herkes sebeplenebilir. En iyisi parayı verip uygun eklenti yaptırmaktır. Bende siz gibi çok uğraştım ama en sonunda Brivium ile anlaşarak payza için bir ödeme sistemi yaptırdım.

Vinsinity

Kayıtlı Üye
Reaction score
10
Bakalım bilgilerimi attım hocam FTP bilgilerimi de atmam gerekir mi?

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
ödemeleri ilk olarak api ile deneyin,daha sonra xenforoda plugin biçiminde yazmaya çalışırız.

lodos

Kayıtlı Üye
Reaction score
24
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bu konuda herhangi bir gelişme var mı?

Tüm eklenti ve uygulamalar PayPal üzerinden olunca forum üzerinden ücretli işler yapan herkesin ekmek kapısı kapandı. Bu iş için alternatif ödeme sistemi arayışı içerisinde olanlar gerçek anlamda bir çözüm bulamıyorlar sanırım. Belli başlı ödeme yöntemleri var onları da web sitelerine entegre etmek pek kolay olmuyor.

Bu konuda hali hazırda kullanabileceğimiz çok fazla da bir alternatif olmadığından çaresizlik almış başını gidiyor.

Evet Paymentwall her ülke için ödeme sistemleri sunmaktadır alıcılar için. Güzel bir sistem ama sistemdeki problemleri nedeniyle siteye kurup gelir elde etmek hayli karmaşık.

Umarım bu konuda bir çözüm olur. Eğer burada eklenti yapabilecek birileri varsa bu eklenti ile iyi bir gelir elde edeceğini düşünüyorum. Çünkü gerçek bir ihtiyaç.

Son düzenleme:

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
açıkçası ben yardımcı olmak isterim ancak genelde bu tarz eklentilerin riski fazla.Ödemeyi alırken karşı tarafın sitende güvende olmasını sağlamak gerekiyor.Paymentwall ile site arasında üçüncü taraf bilgilerinin sızdırılmaması gerekiyor.Yani bu apiyi uygulamak sanıldığı kadar basit değil.Bu riski alacak kişilerin eklenti yazılımcısıyla önceden belirli maddeler üzerinde konuşup uzlaşmaları gerekiyor.Bu işi birisinden ücretsiz yapmasını da beklemeyin.

lodos

Kayıtlı Üye
Reaction score
24
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Yanlış anlamayın ama adamlar zaten bu iş için kendi eklentilerini yapıp milletin hizmetine sunuyorlar. Ancak orada anlatılanlar birebir yapılsa dahi sorun çıkmaktadır. Bunu XenForo Resmi sitesinde de bir çok kullanıcı da ayrıca bildirmiş.

Çözüm için adamlara Türkçe olarak bilgilerinizi verin kendileri hallediyor zaten. Artı olarak Türkçe destek vermekteler. Kasmayın bu kadar. :)