PayPal Olmadan XenForo Lisansı Nasıl Satın Alırım ?

DieseL

BıçKıN Admin
Yönetici
Yönetim Ekibi
Web sitesi
www.xenforo.web.tr
PayPal Olmadan Sıfır Lisans Nasıl Satın Alınır ?
Biliyorsunuz ki aylar öncesinden internet alemin neredeyse suyu ekmeği olan PayPal Türkiye'de hizmet vermeyi kapattı bu yüzden dolayı bir çok alışveriş sitesinde yapılan alışverişlerde Türkiye kullanıcıları olarak sıkıntı yaşamaktayız. Biliyorsunuz XenForo ödeme sistemi yalnızca PayPal kullanmaktadır. Fakat Türkiye'de kapandığı İçin sıfır lisans alımlarda alıcıların aklı karışmıştı. Paylal'ın kapanması ardından XenForo yöneticilerinden Paul bu konu hakkında açıklamada bulundu.

6BFE19B9-60F0-42BC-AA56-AADA7B3EB00A-4329-000005A4752FB572_tmp.png

Merhaba

Banka transferi yoluyla da ödeme kabul edebilmekteyiz ancak bu işlemde bankanız sizden ek ücret talep edebilir.

Eğer bu yöntemle ödeme yapmak istiyorsanız lütfen hangi ürünü almak istediğinizi bize belirtiniz ki biz size gerekli detayları aktaralım.

Saygılarımızla.

Paul

OsmanT

Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.pazarr.com
Banka bilgileri şunlardır.

Dear Osman

Thank you for your message.

We can accept payments by bank transfer.

The bank details are as follows:
Natwest Bank
Account name: XenForo Ltd
Address: 24 Oak Tree Road
Tilehurst
Reading
RG31 6JX
UK
IBAN: GB20NWBK60172189272587
BIC: NWBKGB2L

If you want to buy a license only, please send $140 and ensure that you pay all bank charges.

Please let me know when the payment has been sent and once the payment is received, a license will be created.

Once the payment has been sent, it will expedite the process if you can provide a link to a scan of the sent payment confirmation.

Please do not provide any passwords or sensitive data by email.

Thanks,
The XenForo Team

paradox

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Ödeme konusunda bende çok sorun yaşamıştım.
PTT'nin havale masrafları düşük olduğu için ilk tercihim PTT'den yanaydı.
Benimle paylaşılan banka bilgileri ile PTT'ye gittim.
Lakin çalışan bir türlü bankayı bulamadı.
(Nasıl oluyorsa artık.)
1 saatlik bir uğraşın ardından ödeme yapamadan PTT'den ayrıldım.

Daha sonra İş Bankası'na gittim.
Orada da uğraştık.
Sistemden bankayı bulamadılar.
Eski işlemlerin dekontlarına baktılar, araştırdılar, telefon ettiler derken 45 dakika sonra ödeme yapıldı.
Banka çalışanı yaptığı işlemden emin değildi ve bir kaç gün içerisinde para karşı tarafın hesabına geçmezse, hemen bankaya gelmemi tembihledi.
Aşağıdaki ödeme dekontu bana ait.
Banka çalışanı tekrar ödeme yapmam gerekirse bu dekontla gelmemi söyledi bana.
O zaman işler daha kolay olurmuş.
Sizinle paylaşılan banka bilgilerine ek olarak bu dekontla giderseniz, belki siz benim kadar uğraşmazsınız.
Unutmadan, yanlış hatırlamıyorsam, benden 30 veya 40 Dolar işlem ücreti almışlardı.
(Bu aklınızda olsun.)

Son düzenleme:

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Web sitesi
xfdestek.com
@paradox zaten yurt dışı banka işlemlerinde 30/40 en son 75TL gibi uçuk bir fiyat ile ödeme yapmamızı isterler. Bunu yapmak yerine bir akrabanız ve/ya güvenebileceğiniz bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz. Ben şuan öyle yaptım. Yurt dışından bir akrabam sayesinde otomatiğe aldırdım ödeme seçeneğini. Otomatik her yıl yenilecek.

bebekforum

Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
Şöyle açıklayayım. Benim maaş kartım, kredi kartım var. Garanti Bankasının bir uygulaması diğer bankalarda da var. Sanal kredi Kartı. İstediğiniz hesaba tanımlıyorsunuz. İsterseniz maaş kartınıza ister kredi kartına. Neyse anlatıyorum çok kolay internet bankacılığına girdiniz. Sanal kart oluştur dediniz. Hesap hangisi diye soruyor. Ben maaş kartımı hesap olarak tanımladım. CCV2 numarasına kadar tanımlıyor. Tanımlama 10 saniye gibi kısa bir sürede bitti. Şu an kartım aktif. Ay başında para yükleyeceğim. 140 dolar kurunu hesaplayarak. Hatta biraz fazla yatırırım. Temiz olarak lisansı add cart seçeneğine basarak alırım. Garanti Bankası sanal kart uygulaması yurt dışı sitelere sadece dolar olarak ödeme yapar. Bilginize. Açıklayıcı bir anlatım oldu mu? Bilemedim. Ancak sorularınız varsa alırım.

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Web sitesi
xfdestek.com
@bebekforum , farketmiyor ki sonuç olarak yine paypal'dan geçiyor :) Karttan yurt dışında arkadaşın, eşin, dostun, ahbabın varsa onlardan temin et. Sen onlara gönder bankandan. Haricinde İngilizcen varsa Mike'den yardım istemek zorunda kalacaksın.:(

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Web sitesi
xenforo.web.tr
PayPal tek seçenek değil aslında, Xenforo sistemi debit kartlar ile yapılan ödemeyi kabul etmektedir, sanal kartları daha önce kullanmadım ama yurt dışında kullanılırsa ödeme yaparsınız

bebekforum

Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
Thank You for Your Purchase
Thank you for purchasing XenForo. Most purchases are completed within minutes, but PayPal eChecks may take up to 5 days to complete.

You will receive an email when your purchase is completed.

Login to your customer account

arkadaşlar lisansımı aldım. Kredi kartı ile aldım..

işlem tamamdır.

bebekforum

Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
Türkçesi
Satın aldığınız için teşekkür ederiz
XenForo'yu satın aldığınız için teşekkür ederiz. Çoğu satın alma işlemi birkaç dakika içinde tamamlanır, ancak PayPal eChecks'in tamamlanması 5 gün sürebilir.

Satın alma işlemi tamamlandığında bir e-posta alacaksınız.

bebekforum

Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
Bu işlem çok basit kötü ingilizcemle sitedeki maile girdim hesabımdaki eposta adresini yazdım. Ve xenforo lisansı almak istiyorum. Türkiye de paypal aktif değil dedim. mailin cevabı :

Selam Burak
Hesabınıza kredi kart bilgilerini girerseniz. Xenforo alabilirsiniz.

Sabah uyandım. Kredi kartımı aktive ettim. Kart bilgilerini girerek lisans aldım. Şu an aktivasyon maili geldi xenforo dan

Burak Taştan,

Your XenForo purchase (ID *******************) has now been processed and your new items are available in your customer area. Your credit card or PayPal account has now been charged.

Please keep this email as we may use your purchase ID to help verify your identity.

You may login to your customer area to download XenForo by going here:
Customer Login | XenForo

If you have requested the installation or upgrade service, you can fill in your details in the customer area.

PURCHASE DETAILS
----------------
XenForo - $140.00

-----
Total: $140.00

You may view an invoice here:
XenForo - Error | XenForo
If you have any questions, please contact us via XenForo.com. Please do not respond to this email as the account is not monitored for replies.

Thanks,
The XenForo Team

Türkçesi

Burak Taştan, XenForo'nun satın aldığınız (ID ***************) şimdi işleme koyuldu ve yeni ürünleriniz müşteri alanınızda kullanıma sunuldu. Kredi kartınız veya PayPal hesabınız şu anda ücretlendirildi. Lütfen, bu e-postayı, kimliğinizi doğrulamanıza yardımcı olması için satın alma kimliğinizi kullanabileceğimiz için saklayın. Buraya giderek XenForo'yu indirmek için müşteri alanınıza giriş yapabilirsiniz: Customer Login | XenForo Yükleme veya yükseltme hizmetini talep ettiyseniz, müşteri alanındaki ayrıntılarınızı doldurabilirsiniz. SATINALMA DETAYLARI ---------------- XenForo - 140.00 USD ----- Toplam: 140.00 $ Bir faturayı burada görebilirsiniz: XenForo - Error | XenForo Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen XenForo.com aracılığıyla bizimle iletişime geçin. Yanıtlar için hesap izlenmediğinden, lütfen bu e-postayı yanıtlamayın. Teşekkürler, XenForo Ekibi

Sancaktar

Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.muhendis.net
Xenforo ya havale yapabileceğiniz gibi lisans ücretini kredi kartıyla da yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız geeken ticket açarak hesabınız için kredi kartı ödemesinin aktif edilmesini istemenizdir.