• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Projemde Gerekli Olanlar!

Ömer AYDIN

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Arkadaşlar bir porjeye giriyorum ve cidden kurumsal ve sağlam bir şey olmasını istiyorum. Bana gerekenler aşağıda yazılıdır. İlgilenenlere konuya bakanlara ve cevap yazanlara şimdiden teşekkürler:

- Forum menüsüne ekleyebileceğim sayfa linkleri. Sayfalarda html kullanabilmem gerekli.
- Menülere eklediğim sayfalara menüde ikon eklemem gerekli.
- Premium hesaplar için örneğim gol hesap 250 özel mesaj saklarken platinium hesap 500 mesaj saklayabilmeli.
- Gold hesap konuyu günde 1 kez yukarıya taşıyabilirken Platinium hesap ticaret konusunu 12 saatte bir yukarıya taşıyabilmeli.
- Açtığı konulara resim ekleyebilme özelliği örneğin konunun başına konuyu anlatan bir resim ekleme özelliği.
- Webmaster araçları eklemem lazım bu araçlarda sorgulama sayısını vs de ayarlayabilirsek çok iyi olur.
- Günlük dosya indirme limiti gerekli. Örneğin premium olmayan üye günde 2 dosya indirebilecek. Premium olan üye 20 ve arttıkça sayıda artacak.
- Ticaret puanı verme eklentisi varsa çok iyi olur biri ticaret yaptıktan sorna ticaret puanı olumsuz ve olumlu olarak verilebilmeli. Ticaretin geçtiği konunun linki sorulmalı.

DieseL

BıçKıN Admin
Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
824
Web sitesi
www.xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhabalar sanıyorum ki webmaster forum sitesi açmayı planlıyorsunuz, fakat bu sistem hazırlamaktan daha zor olan bir husus var o da kararlılık. Günümüzde Webmaster alanı altında günde onlarca forum,blog vs. açılıp bunun yanında'da kapanmaktadır. Kapanışların sebepleri yeteri bilgiye sahip olunmamasından dolayı çoğunlukla. diğer etken ise piyasada kendini belirtmiş bir kaç webmaster sitesi varken arkada kalan webmaster forumları yalnızca reklam panosundan başka birşey değil.

Ömer AYDIN

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhabalar sanıyorum ki webmaster forum sitesi açmayı planlıyorsunuz, fakat bu sistem hazırlamaktan daha zor olan bir husus var o da kararlılık. Günümüzde Webmaster alanı altında günde onlarca forum,blog vs. açılıp bunun yanında'da kapanmaktadır. Kapanışların sebepleri yeteri bilgiye sahip olunmamasından dolayı çoğunlukla. diğer etken ise piyasada kendini belirtmiş bir kaç webmaster sitesi varken arkada kalan webmaster forumları yalnızca reklam panosundan başka birşey değil.
sizinle özelden konuşabilirmiyiz sayın adminim?

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,031
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Arkadaşlar bir porjeye giriyorum ve cidden kurumsal ve sağlam bir şey olmasını istiyorum. Bana gerekenler aşağıda yazılıdır. İlgilenenlere konuya bakanlara ve cevap yazanlara şimdiden teşekkürler:

- Forum menüsüne ekleyebileceğim sayfa linkleri. Sayfalarda html kullanabilmem gerekli.
- Menülere eklediğim sayfalara menüde ikon eklemem gerekli.
- Premium hesaplar için örneğim gol hesap 250 özel mesaj saklarken platinium hesap 500 mesaj saklayabilmeli.
- Gold hesap konuyu günde 1 kez yukarıya taşıyabilirken Platinium hesap ticaret konusunu 12 saatte bir yukarıya taşıyabilmeli.
- Açtığı konulara resim ekleyebilme özelliği örneğin konunun başına konuyu anlatan bir resim ekleme özelliği.
- Webmaster araçları eklemem lazım bu araçlarda sorgulama sayısını vs de ayarlayabilirsek çok iyi olur.
- Günlük dosya indirme limiti gerekli. Örneğin premium olmayan üye günde 2 dosya indirebilecek. Premium olan üye 20 ve arttıkça sayıda artacak.
- Ticaret puanı verme eklentisi varsa çok iyi olur biri ticaret yaptıktan sorna ticaret puanı olumsuz ve olumlu olarak verilebilmeli. Ticaretin geçtiği konunun linki sorulmalı.
@DieseL arkadaşımızında dediği gibi şuanda bir sürü webmaster sitesi var,sizin bu alanda ilerleyebilmeniz rakiplerinizden çok üstün yanlarınız olmalı.Yoksa yapacağınız masrafta boşuna gider verdiğiniz emekte.İstediğiniz şeylerde basit birçok forumda olan özellikler,bir webmasterin ilgisini çekecek araçlar değil,bazıları forumun kendi özelliğindede var.

Ömer AYDIN

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
@DieseL arkadaşımızında dediği gibi şuanda bir sürü webmaster sitesi var,sizin bu alanda ilerleyebilmeniz rakiplerinizden çok üstün yanlarınız olmalı.Yoksa yapacağınız masrafta boşuna gider verdiğiniz emekte.İstediğiniz şeylerde basit birçok forumda olan özellikler,bir webmasterin ilgisini çekecek araçlar değil,bazıları forumun kendi özelliğindede var.
istediğim özellikleri nasıl yaparım eklentilerin adları varmı? bu forumdaki kaynakalra bakıyorum işime yarayacak birçok eklenti var ama örneğin

https://wmaraci.com/forum/genel-alisveris.html

buradaki gibi konularına premium üyelerin resim eklemelerini yukarıya konualrını belirlenen linitler içerisinde yukarıya taşımaların ıvs nasıl yaparım. Cidden yardımcı olursanız minnettar kalırım. Biz bu işte kararlıyız. Ve bir webmasterın ne ihtiyacı olduğunu iyi bildiğimzii düşünüyoruz.

Kasper

Kayıtlı Üye
Reaction score
88
Web sitesi
cyber-warriors.net
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
senin iş zor çünkü kendin bilmen gerekli örnek xenforo kullanıcam diyosun bunun için ciddi anlamda php bilmen gerekli
bunun yanında kensinlik html5 css3 vede ajax da bunlara + olarak şart yoksa hiç başlama öle orta seviyede yetmez ileri seviye
bilgi lazım yoksa en başta r10 varken onu takip eden wmaraci gibi siteler olduktan sonra diğerleri ancak tabiri caizse nal toplar
r10 ilk olduğu tuttuğu için popülerdir ilk başta bizim özelliklede tr insanımızda bir şey tutuldumu tutar sonra wmracı kendi bilgileri
üst seviyededir ne yapıyorlarsa kendileri yapıyorlar bi örnek daha kim ne yaparsa yapsın cyber-warrior yıkılmaz neden çünkü kurucu
admini öle ciddi anlamda bir hacker olmasa bile iyi bir yönetici vede sitesindeki hemen hemen herşeyi kendisi kodluyor.

Ömer AYDIN

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
senin iş zor çünkü kendin bilmen gerekli örnek xenforo kullanıcam diyosun bunun için ciddi anlamda php bilmen gerekli
bunun yanında kensinlik html5 css3 vede ajax da bunlara + olarak şart yoksa hiç başlama öle orta seviyede yetmez ileri seviye
bilgi lazım yoksa en başta r10 varken onu takip eden wmaraci gibi siteler olduktan sonra diğerleri ancak tabiri caizse nal toplar
r10 ilk olduğu tuttuğu için popülerdir ilk başta bizim özelliklede tr insanımızda bir şey tutuldumu tutar sonra wmracı kendi bilgileri
üst seviyededir ne yapıyorlarsa kendileri yapıyorlar bi örnek daha kim ne yaparsa yapsın cyber-warrior yıkılmaz neden çünkü kurucu
admini öle ciddi anlamda bir hacker olmasa bile iyi bir yönetici vede sitesindeki hemen hemen herşeyi kendisi kodluyor.
hocam gerekirse parayla yaptırcaz. Sorun yok xenforoda olurmu o lazım bize

MySimS3k®

Emektar Üye
Reaction score
342
Web sitesi
xenforo.com.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
Admin kardeşim @apocalypse ninde dediği gibi birçoğunu XenForo nun kendi sisteminde mevcut ve yapmanız mümkün ancak bazıları için eklenti yazdırmanız gerekecek

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,031
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Şöyle özetliyorum öyleyse;
- Xenforoda içinde html ve php kullanabileceğiniz sayfa oluşturabilirsiniz.
- Menüye ikon eklemek için css kullanmanız yeterli
- Özel mesajları üye grubuna göre sınırlamak için eklenti yaptıracaksınız.
- Konuyu yukarı çıkarmak için eklenti yaptıracaksınız.
- Resimli konulardan resimi öne çıkarmak ve forum kategorisinde listelemek için eklenti yazdırmalısınız.
- Wm araçları için yine eklenti yazdırmalısınız,
- Dosya indirme limit eklentisi vardı ücretli onu kullanabilirsiniz.(Bkz. https://brivium.com/resources/limit-attachment-downloads.85/ https://brivium.com/resources/limit-resource-downloads.87/)
- Ücretli Ticaret puanı eklentisi var https://xenforo.com/community/resources/xencentral-trading-system.448/ adresinde bulabilirsiniz.

Kasper

Kayıtlı Üye
Reaction score
88
Web sitesi
cyber-warriors.net
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
hocam gerekirse parayla yaptırcaz. Sorun yok xenforoda olurmu o lazım bize
olmaz diye bir şey yok olur ben parasını vericem sıkıntı yok dedikten sonra neden olmasın ama işin aslıda şu her zaman bi işin
olduğunda parayı verip yaptırıcaksın buda bir gerçek vede bi ekip olmalı üyeleri foruma çekebilme adına sürekli çalışcaklar.

Ömer AYDIN

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
olmaz diye bir şey yok olur ben parasını vericem sıkıntı yok dedikten sonra neden olmasın ama işin aslıda şu her zaman bi işin
olduğunda parayı verip yaptırıcaksın buda bir gerçek vede bi ekip olmalı üyeleri foruma çekebilme adına sürekli çalışcaklar.
orası öyle hocam ama şu anda 9 kişilik bir ekibimiz var Allah'a şükür herkesin birbirine güveni tam. O yüzden bu kadar kararlıyız zaten

DieseL

BıçKıN Admin
Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
824
Web sitesi
www.xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhaba gerek işlerimin yoğunluğu gerek bilgisayarımın olmayışından dolayı giriş yapamıyorum diğer adminlerimiz size gerekli eklentileri paylaşıcaktır fakat çoğu eklenti xenforo sisteminde ücretli xenforo.com adresinden satın alabilirsiniz