• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Resim Dosya Eki Sitemap Nasıl Olur ?

xenfo

Kayıtlı Üye
Reaction score
5
Web sitesi
ezsportbets.com
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhaba arkadaşlar,

Dosya yükle'den yüklenen resimleri google amcaya nasıl gönderebiliriz. Bu resimleri indexlemesini nasıl sağlayabiliriz.

Bir sorun ise dosya yükleme ile resim yüklendiğinde, kaytlı kullanıcılara tam ekran gözükürken diğer kayıtsız üyelere ufak bir resim gösteriliyor. Bunun ayarı varmıdır

Teşekkürler, iyi forumlar.

xenfo

Kayıtlı Üye
Reaction score
5
Web sitesi
ezsportbets.com
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Sitemap haritamız var hocam ve google gönderilmiş vaziyette. Ancak konu içerisine DOSYA EKLE ile yüklenmiş 1k yakın orjinal resim var. Bu resimleri google amcaya nasıl tanıtabiliriz.

Renksizgazete

Lisanslı Üye
Reaction score
120
Web sitesi
www.flatcast.biz
PHP Versiyonu
PHP v5.3.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Hocam sitemap varsa zamanla google siteyi indexler zaten yapman gereken düzenli özgün icerik girmen.google gibi getir bölümünden linkleri cagır belki hızlanır

xenfo

Kayıtlı Üye
Reaction score
5
Web sitesi
ezsportbets.com
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Hocam xenforo.web.tr veya başka bir xenforo tabanlı web sitesine baktığımda sadece dış bağlantılar üzerinden (örneğin imgur.com vs) gibi sitelere resim yüklenip çağırılırsa index aldığını gördüm. oysaki bu sitede veya başka sitelerde dosya yükle yoluyla yüklenen birçok resim var ama bunları görsellerde indexlememiş. ben dosya yükle yöntemi ile 1k görsel yükledim, bunları sitemap olarak google ya nasıl gönderebilirim acaba sorun bu

xenfo

Kayıtlı Üye
Reaction score
5
Web sitesi
ezsportbets.com
PHP Versiyonu
PHP v5.4.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Sayfalarımı demiyorum hocam, sayfalar tabikide indexleniyor zaman içerisinde. Benim maksadım sayfa içerisinde bulunan görsellerin google'a gönderilmesi.

ovunc

Emektar Üye
Reaction score
227
Web sitesi
xenforotr.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Sayfalarımı demiyorum hocam, sayfalar tabikide indexleniyor zaman içerisinde. Benim maksadım sayfa içerisinde bulunan görsellerin google'a gönderilmesi.
Daha önce böyle bir eklenti vardı;

https://xenforo.com/community/threads/seo-attachment-name-paid.108108/

Sanırım sonra geliştiricisi yeni sürüm olarak bunu yayınladı;
https://xenforo.com/community/resources/advanced-attachment-system-aas.5060/

Fakat tüm bunları ufak dokunuşlarla yapmak mümkün; örneğin eklentilere konu başlığı adını verip indexlenmesini sağlayabilirsin.

"attached_files" şablonunda bir kaç değişiklik yapmak gerekir.

alt= kodlarını aşağıdaki ile değiştirip dene. (Yedek al)

Kod:
 alt="{$thread.title}"