• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Selamun Aleykum

EKEGOREGEN

Kayıtlı Üye
Reaction score
3
Arkadaslar ben xenforo 1.5.8 scriptini baska bir siteden yukledım benım amacım sizin emegınızı bosa cıkarmak degıl ben sadece oylesıne para kazanmadan kendımı bılgılendırmek ıcın forum sıtesı kurmak ıstedım ama sanırım hostinger.com dan yaptıgım sıteye kuramayacagım nasıl yapıldıgını anlatırmısınız filezilla var

Ayyıldız timden geliyorum bu arada

ovunc

Emektar Üye
Reaction score
227
Web sitesi
xenforotr.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Arkadaslar ben xenforo 1.5.8 scriptini baska bir siteden yukledım benım amacım sizin emegınızı bosa cıkarmak degıl ben sadece oylesıne para kazanmadan kendımı bılgılendırmek ıcın forum sıtesı kurmak ıstedım ama sanırım hostinger.com dan yaptıgım sıteye kuramayacagım nasıl yapıldıgını anlatırmısınız filezilla var

Ayyıldız timden geliyorum bu arada
Localhost kullanın diye öneriyorum madem sadece bilgilenmek istiyorsunuz.

EKEGOREGEN

Kayıtlı Üye
Reaction score
3
Localhost kullanın diye öneriyorum madem sadece bilgilenmek istiyorsunuz.
Localhost derken pek bilgili değilim bu iste aytiwstwonodeneme.esy.es denilen siteye ftp olarak bağlandım public_html e xenforo dosyalarını atıyorum sonra 2 dosyanın izinlerini 0777 yapıcam sonra siteye girip kurulumu tamamlıcam sonra izini 0755 yapıcam dogru demı?

DieseL

BıçKıN Admin
Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
831
Web sitesi
www.xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Hostinger gibi ücretsiz sunucu sağlayan sitelere kurulum yapabilirsiniz fakat her an kapanma durumu var. Belki kapanması siz uykudayken kapanır belki işlem yaparken. Çünkü ücretsiz sağlayıcılar lisanslı ürün kullanımı yaptırmamaktadır tabi kurulum yaptığınızda bizden de destek alamazsınız

EKEGOREGEN

Kayıtlı Üye
Reaction score
3
Hostinger gibi ücretsiz sunucu sağlayan sitelere kurulum yapabilirsiniz fakat her an kapanma durumu var. Belki kapanması siz uykudayken kapanır belki işlem yaparken. Çünkü ücretsiz sağlayıcılar lisanslı ürün kullanımı yaptırmamaktadır tabi kurulum yaptığınızda bizden de destek alamazsınız
Peki abi benim indirme sebebim xenforoyu cok sevmem ayyildiz timdeyken cok hosuma gitmisti kendimi denemek icin kullaniyorum

DieseL

BıçKıN Admin
Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
831
Web sitesi
www.xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
@trkbilisim yöneticimizden uygun fiyata hosting ve alan adı sahip olabilirsiniz %100 uyumludur

EKEGOREGEN

Kayıtlı Üye
Reaction score
3
Param yokki benim ucretsız olan hangı domaın uyumlu sizinle

EKEGOREGEN

Kayıtlı Üye
Reaction score
3
tamam .tk lı hosting alıp filezilla ile bağlanıp atıcam dosyaları demi?

EKEGOREGEN

Kayıtlı Üye
Reaction score
3
Sıkıntıda o işte param yok ücretsiz hostinglere kurulmuyorsa söyleyin

DieseL

BıçKıN Admin
Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
831
Web sitesi
www.xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Güzel kardeşim sana durumu şöyle açıklayım. Senin hostinger webhost gibi ücretsiz sunucu aldığın siteler ücretsiz sağladığı için belirli kuralları vardır ve bu kurallar dışına çıkamazsın. Lisanslı ürün kurulumu yapamazsın yaparsın fakat sunucu sahibi tarafından kullandığın hizmet kapatılır. Lisanslı bir ürünü kaçak kullandığın taktirde de aynı. Kurulur kullanırsın belirli bir süre fakat sunucunun her an kapanma riski ile açık olacak ve senin oraya verdiğin emek boşa gidecektir. Onu geçtim bizim sana ayırdığımız vakit boşa gidecek ve asıl yardıma ihtiyacı olan dostlarımıza yardım etmekte gecikeceğiz. Bir sunucu zaten aylık fiyatı 10 TL aylık 10 TL veremeyecek bir insanı tanımıyorum.

EKEGOREGEN

Kayıtlı Üye
Reaction score
3
Neyse mybb ye gecmeye karar verdim ileride dusunecegim kararinizi Allaha emanet olun :)