Sınırlı Süreli Üyelik Seçeneği Yapmak İstiyorum.

aleo

Kayıtlı Üye
Merhabalar, XENFORO satın alacağım fakat forum için üyeliklere örneğin 1 yıllık - 2 yıllık gibi seçenekler sunmak istiyorum. Bu üyelikler için forum üzerinden bir ücret almayacağım. Yani premium üyelik değil anlatmak istediğim. Somut bir site örneği vermek gerekirse;

Son düzenleme:

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Web sitesi
xenforo.web.tr
Xenforonun mevcut üye yükseltme sistemi ücretli olarak çalışıyor. Ama bu sistemi değiştirip sizin dediğiniz gibi ücretsiz aboneliğe çevrilebilir.
Bunun için eklenti yazılabilir, veya yazılmış eklentilerde olabilir araştırmak lazım.
Burada önemli husus, bu abonelik sistemi nasıl çalışacak,
Siz belirli bir kriter verip örneğin (mesaj,puan,konu,beğeni,aktif sayısı) gibi özelliklerle mi çalışacak yoksa üye kendi isteğiyle başka bir üyeliğe doğrudan mı abone olacak?
Bunu sistem sağlamıyor mevcut olarak, üye başlık sistemi var ancak o üye grubu geçişi yapmıyor.

aleo

Kayıtlı Üye
Üyelik için yalnızca zaman sınırlaması koymak istiyorum, panelden ve üyelik süresi bittiğinde otomatik olarak forum kaydı silinsin istiyorum. Ve üyeliğinin sona erme süresini görebilsin istiyorum.. Buradaki amacım örneğin bir yazı yazmak için üyeyi baskı altında tutmak zaman faktörüyle. Diyeceğim ki, şu şu başlıklarda 1 ay içinde konu açmalısın, yada bir ay içinde şu kadar soruyu cevaplamalısın yoksa üyeliğin yanar yani sadece ödül değil ceza sistemi de insanları harekete geçirir ben bu şekilde bir yöntem izlemek istiyorum. Fakat halihazırda vbuletin üzerinden yukarıdaki örnekte yapılmış olmasına rağmen ne yerli ne de yabancı kaynaklarda xenforo üzerinden böyle bir eklenti bulamadım... Staj gibi düşünün, işe alınmak için denersiniz hani aynı o mantık benimkisi. Reklam almak yada çok üyeye sahip olmak gibi bir derdim yok. Amacım ortamın kalitesini arttırmak..

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Web sitesi
xenforo.web.tr
Anlıyorum belirli kriterleriniz var, süreyi siz belirleyeceksiniz, bu süre içerisinde kriterlerin üzerine çıkamayanlar otomatik banlanacak veya cezalandırılacak. Silme işlemini önermiyorum.

Xenforoda bu tarz bi talep olmadığı için yapılmamıştır, vaktim olsa ben yapabilirdim.