• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Site Güvenliği Hakkında

ArchangeL

Kayıtlı Üye
Reaction score
9
Web sitesi
www.websportv.com
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Arkadaşlar benim kendime ait sitem var ve bazı karaktersiz insanlar siteye saldırı yapıyorlar sürekli bize güvenlik konusunda destek olabilir misiniz_???

Hatalı şifre girildiği zaman 90 saniye beklesin üye gibi tedbirler mesela.

premiumturkey

Kayıtlı Üye
Reaction score
56
Web sitesi
cracking.ml
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Arkadaşlar benim kendime ait sitem var ve bazı karaktersiz insanlar siteye saldırı yapıyorlar sürekli bize güvenlik konusunda destek olabilir misiniz_???

Hatalı şifre girildiği zaman 90 saniye beklesin üye gibi tedbirler mesela.
Girişe recaptcha koy recaptchasız giriş yapamasınlar.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,037
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bu dediginizi uye girisinde zaten uygulayabilirsiniz.xfde login limit ozelligi var ornek olarak 4 hatali giriste 15 dk hesabi kilitliyor.Sonra yeniden surec devam ediyor.bunun yerine sunuda yapabiliyorsunuz dogrudan captcha sistemini kullandirmaya zorlayabilirsiniz.Bu dedigim ayara admin panelinde arama kismina login limit yazarak ulasabilirsin.

DieseL

BıçKıN Admin
Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
831
Web sitesi
www.xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Başta saldırı aldığınızı söylüyorsunuz fakat mesajın sonunda şifree yalnış girildiğinde 90 sn süre beklemesini istiyorsunuz bu saldırıya önlem olmaz ki ?

Site güvenliğini almak için bir kaç php dosya düzenleyerek olmaz bu işler host sağlayıcınız güvenli firma olması şart bilinmedik yerlerden yıllık 25 30 40 liraya satılan hostlardan satın almayın. İsim yapmış tanınmış firmalar ile çalışın.
Onun haricinde kullandığınız yazılım orjinal olmasına dikkat edin. Önünüze gelen her dosyayı ftp de bulundurmayın her eklentiyi kurmayın

ArchangeL

Kayıtlı Üye
Reaction score
9
Web sitesi
www.websportv.com
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Host firmasına yıllık 150 tl ödüyorum ve cloudflare ile koruyor siteyi bayağı sağlam bir firma ilgi alaka üst seviyede yazmışken onuda araya sıkıştırmış gibi oldum :) kusura bakma @DieseL