• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Smf'den Xenforoya Geçişte Kullanıcı Adlarındaki Karakter Sorunu

erkanisanmaz

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ağu 2016
Mesajlar
23
Reaction score
6
Puanları
3
Yaş
46
Web sitesi
sosyalbilgiler.biz
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
SMF'den XENforo'ya geçtik ancak iki türlü sorun yaşadık
1. Kullanıcı adında İ, ı, ş, Ş, Ğ, ğ karakterleri olan üyelerin bu harfleri yerine Ý, ý, þ, Þ, Ð, ð harfleri çıkıyor Örneğin "öğrenci" adlı kullanıcı adı "öðrenci" şeklinde çıkıyor. Bunu toplu olarak düzeltebilir miyiz.

2. Kullanıcı adlarında SMF de büyük harf ve küçük harf ayrı karakter olarak kabul edilirken XENforo ayırım yapmıyor. Örneği SMF'de Öğrenci ile üye adı varken aynı zamanda öğrenci şeklinde de üye vardı. Fakat Xenforoya geçtiğimizde ikisini aynı üye olarak kabul ediyor. Birini yok sayıyor. Bu durum düzeltilebilir mi
 

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Katılım
9 Haz 2014
Mesajlar
1,018
Reaction score
1,034
Puanları
113
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bu belirttiğiniz sadece kullanıcı adlarında yaşanıyorsa düzeltilmesi kolay.
Şu sql kodunu türeterek kullanmalısınız.
Kod:
update xf_user
   set username= replace(username, 'ð', 'ğ');
Ancak bu problemin çıkması biraz gariptir,smf tablolarında bu şekilde yer alıyorsa ondan kaynaklanıyordur,yada veritabanının karakter kümesi doğru yapılmamış olabilir.

Diğer sorununuz içinde çözümümüz email adresi ile giriş yapma yöntemidir,burada tek ayırt edebileceğimiz nokta orası çünkü,sitemizde bulunan https://xenforo.web.tr/kaynaklar/xenforo-sadece-email-ile-giris.132/ eklentimizi kullanabilirsiniz.

Xenforoda her iki karakteride login olurken tanıyan bi işlemde yapılabilir,ancak sorun bu değil,bu kullanıcı adları forumun her yerinde okuma ve yazma gibi durumlarda kullanılıyor,karışıklık çıkma ihtimali var,bu yüzden xf sistemi tanımıyor olabilir.
 
Üst