• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Yardım Tasarlanan bir sayfayı XenForo içine Alma

hayalet

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
Web sitesi
local.host
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhaba;

XF de bildiğiniz gibi ödeme yöntemi PayPal ben alternatif bir site kullanıyorum fakat bunun XF ile entegrasyonu yok yani ödemeleri görüp ben manuel güncelleme yapacağım. Sorum şu XenForoda var sayılan olarak aktif olan paypal butonunu shopier ile değiştirme imkanım yok biliyorum ama sorucam var mı ?

Eğer yoksa aklımda temamın account_upgrades.css si eklenmiş olan bir html sayfası yazsam bunu XenForoda forumun bir parçasıymış gibi görünmesini sağlayabilir miyim ?

ovunc

Emektar Üye
Reaction score
227
Web sitesi
xenforotr.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhaba;
Eğer yoksa aklımda temamın account_upgrades.css si eklenmiş olan bir html sayfası yazsam bunu XenForoda forumun bir parçasıymış gibi görünmesini sağlayabilir miyim ?
Bu yazdığınız mümkün.
Oluşturacağınız sayfaya dilediğiniz tüm çerçeveyi çağırabilirsiniz.

hayalet

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
Web sitesi
local.host
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bu yazdığınız mümkün.
Oluşturacağınız sayfaya dilediğiniz tüm çerçeveyi çağırabilirsiniz.
evet bunu biliyorum fakat forumla aynı tasarıma alabilir miyim olay zaten burada başlıyor. XenForo nun tema syntax leri kullanılınca bir işlem olmuyor. Anca HTML olarak tasarlamam gerekecek bunuda kendi temama biraz uyarlamam gerekecek. Çağırma işlevini nasıl yapabilirim?

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Sayfayı php ile tasarlarsınız,xenforonun sayfaları gibi açılır.
şablon içinde zaten xenforo sentaxları yerine kendi html etiketlerinide kullanabilirsiniz.

hayalet

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
Web sitesi
local.host
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Sayfayı php ile tasarlarsınız,xenforonun sayfaları gibi açılır.
şablon içinde zaten xenforo sentaxları yerine kendi html etiketlerinide kullanabilirsiniz.
o şekilde de bir php dosyası yaptım fakat normal düz html olarak açıldı xenforo içindeki bir sayfa gibi olmadı

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
sayfa oluşturmak için çeşitli metodlar var,siz sanırım forum sistemine uyumlu olarak yapmadınız.
Daha önce yazmış olduğum makaleyi referans alarak oluşturabilirsin https://xenforo.web.tr/kaynaklar/xenforo-sayfa-olusturma.68/,
Yada kendi rotanızı belirleyerek farklı bir yöntemle isterseniz resimdeki alttaki adımları takip edin,
İlgili dosyaları ekten indirebilirsin.

Screenshot_1.png Screenshot_2.png Screenshot_3.png Screenshot_4.png Screenshot_5.png Screenshot_6.png Screenshot_7.png

Ekli dosyalar

hayalet

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
Web sitesi
local.host
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
sayfa oluşturmak için çeşitli metodlar var,siz sanırım forum sistemine uyumlu olarak yapmadınız.
Daha önce yazmış olduğum makaleyi referans alarak oluşturabilirsin https://xenforo.web.tr/kaynaklar/xenforo-sayfa-olusturma.68/,
Yada kendi rotanızı belirleyerek farklı bir yöntemle isterseniz resimdeki alttaki adımları takip edin,
İlgili dosyaları ekten indirebilirsin.

Ekli dosyayı görüntüle 1472 Ekli dosyayı görüntüle 1473 Ekli dosyayı görüntüle 1474 Ekli dosyayı görüntüle 1475 Ekli dosyayı görüntüle 1476 Ekli dosyayı görüntüle 1477 Ekli dosyayı görüntüle 1478
makalede gördüğüm kadarıyla XenForo daki kodları çekiyoruz. Aklıma şu geldi. Hesap Yükseltme paketlerini bu yöntemle çekip satın al butonunu paypal yerine linkini kendi belirlediğim buton ile değiştirebilir miyim ?

ovunc

Emektar Üye
Reaction score
227
Web sitesi
xenforotr.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
makalede gördüğüm kadarıyla XenForo daki kodları çekiyoruz. Aklıma şu geldi. Hesap Yükseltme paketlerini bu yöntemle çekip satın al butonunu paypal yerine linkini kendi belirlediğim buton ile değiştirebilir miyim ?
Değişitrebilirsiniz ama,
Upgrade ödeme yapılınca onaya tabi olur her kullanıcı için bunu yapmak yerine sağlam bir çalışma yapmak daha mantıklı sonuçta ödeme yaptıracağın yere göre tüm prosesi düşünmen gerekir.

- xf_user_upgrade tablosu
- cost_currenct tablosu

vb. gibi.

hayalet

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
Web sitesi
local.host
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Değişitrebilirsiniz ama,
Upgrade ödeme yapılınca onaya tabi olur her kullanıcı için bunu yapmak yerine sağlam bir çalışma yapmak daha mantıklı sonuçta ödeme yaptıracağın yere göre tüm prosesi düşünmen gerekir.

- xf_user_upgrade tablosu
- cost_currenct tablosu

vb. gibi.
onu biliyorum Paygate entegrasyonu olmadan yapılabilecek birşey gibi durmuyor payment_callback ayarlama vs zaten o kadarda bilgim yok benim :) yükseltmeleri manuel yapıcaz PayPal gelene kadar başka çare yok :)Amacım ben,m hesap yükseltmeleri kısmını aynen almak paketler aktif yükseltme vs ile sadece butonları manuel eklemek bundada biraz html devreye girecek gibi duruyor direk aktif paketleri php ile çekersem butonlar eklenmez diye düşünüyorum

Kodlama sanırım tamam fakat kullanıcının var olan hesap yükseltmelerini çekmeyi başaramadım
2. olarakta sürekli js hatası veriyor bir türlü sayfa kısmına phpcallback leri ekleyemeidm kayıt etmiyor

@apocalypse yardımcı olabilirmisin var olan yükseltmeyi nasıl çekebilirim ?

Son düzenleme: