• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Tema ve Dil Seçimini Kapatma

Vinsinity

Kayıtlı Üye
Reaction score
10
Arkadaşlar Merhaba,

Sitede tema ve dil seçimini üyelere nasıl kapatabilirim?

Ve başlıkta yazmayı unutmuşum :( Hesaptan belli bir süre sonra çıkış yapıyor. Üye çıkana kadar çıkmasın bunu nasıl düzenlerim.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,032
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Temaları üyelerin seçmemesi için;
admincp> görünüm-> stiller -> üye seçimine izin ver kutucuklarının işaretini kaldırın.Sadece kullanacağınız temanınki kalsın.
Dil seçimi için,kullanmayacağınız dilleri kaldırın doğrudan,en azından English dilinin kalması gerekiyor,xf güncellemelerinde bu gerekli oluyor.
Hesaptan çıkış yapmaması içinde beni hatırla kutucuğunun işaretlenip giriş yapılması yeterlidir.1 ay boyunca giriş yapmadan siteye girebilir,tabi eğer kendi bilgisayarındaki cookie verisini silmezse.
Beni hatırla kutucuğunun otomatik olarak işaretli yapmak istiyorsanız,
login bar için bunları yapın:
Şablonda ara: login_bar_form:
PHP:
 <label for="ctrl_remember" class="rememberPassword"><input type="checkbox" name="remember" value="1" id="ctrl_remember" tabindex="104" /> {xen:phrase stay_logged_in}</label>
Değiştir:
PHP:
 <label for="ctrl_remember" class="rememberPassword"><input type="checkbox" name="remember" value="1" checked="checked" id="ctrl_remember" tabindex="104" /> {xen:phrase stay_logged_in}</label>
kaydet.
login form için yapılacaklar:
Şablonda ara: helper_login_form:
PHP:
 <div><label for="ctrl_pageLogin_remember" class="rememberPassword"><input type="checkbox" name="remember" value="1" id="ctrl_pageLogin_remember" /> {xen:phrase stay_logged_in}</label></div>
Bununla değiştir:
PHP:
 <div><label for="ctrl_pageLogin_remember" class="rememberPassword"><input type="checkbox" name="remember" value="1" checked="checked" id="ctrl_pageLogin_remember" /> {xen:phrase stay_logged_in}</label></div>
Bu kodlar default tema içindir,eğer farklı bir tema kullanıyorsanız yaptığımız değişiklikleri ona göre adapte edeceksiniz.
Farklı tema için yapacağınız değişiklik ilgili şablonlarda <input name="remember" ... checked="checked" ...> kısmını düzenlemek olacaktır.

Byga

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
İngilizceyi silerek sıkıntı olurmu yada temasa o alanı şablona kaldırmak mümkün mü?