• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Üyelerin Dil Ayarını Toplu Olarak Türkçe Yapma

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,031
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
İlk önce türkçe dil dosyasını yüklemelisiniz,bunun için https://xenforo.web.tr/kaynaklar/xenforo-turkce-dil-dosyasi-1-5-2.48/
adresindeki dosyayı indirin ve çıkarın.İçindeki xml dosyasını altta resimde gösterdiğim kısımdan içe aktarın.
Screenshot_70.png
Dil yüklendikten sonra altta resimde gösterdiğim kısımdan varsayılan yapmanız yeterlidir.
Screenshot_71.png
İşlemler çok basit gördüğünüz gibi.

erkanisanmaz

Kayıtlı Üye
Reaction score
6
Web sitesi
sosyalbilgiler.biz
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Ayarlar o şekilde yapılmış durumda ancak ziyaretçiler Türkçe iken üye girişi yapıldığında İngilizce oluyor. manuel olarak kişi kendisi Türkçeye çevirebiliyor. Ancak bunu toplu olarak yapabileceğim yer var mı Onu bulamıyorum.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,031
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
İngilizce dilini forumda kullanmayacaksanız silin, ve şu sorguyu phpmyadmin üzerinde çalıştırın.
Kod:
UPDATE xf_user SET language_id = 2;
language_id = 2 kısmında dil idsi ile değiştirmelisiniz.
Screenshot_72.png