• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü User Login Captcha

Kasper

Kayıtlı Üye
Reaction score
88
Web sitesi
cyber-warriors.net
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhaba arkadaşlar capsda gördüğünüz gibi üyelerin ilk girişte ilk önce login olarak ne kullanıyorsanız ben sitemde email pass kullanırım

E-Mail : üye emaili
Şifre : üye şifresi
Captcha : ne istiyorsa yazılıcak
vede daha sonra login giriş yapılabilecek bu sistemi bir kaç xenforo sisteminde gördüm ama
vbulletin kadar veya ipboard mybb kadar yaygın değil gibi bunu nasıl yapabiliriz sitemize
şimdiden yardımlarınız için sağolun.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,031
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
AdminCP->Seçenekler->Üye seçenekleri-->Login Limit Method
Doğrulama Güvenliği yapmalısınız.
Doğrulama Güvenliği işlemi forum genel ayarlarında captcha kullanılıyorsa onu kullanır.
Screenshot_77.png
Lock out:15 dklık giriş yapmayı kilitler bu ip için.

İki metodta 15 dk içinde 4 defa hatalı giriş yapılması durumunda aktifleştirilir.

Kasper

Kayıtlı Üye
Reaction score
88
Web sitesi
cyber-warriors.net
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
AdminCP->Seçenekler->Üye seçenekleri-->Login Limit Method
Doğrulama Güvenliği yapmalısınız.
Doğrulama Güvenliği işlemi forum genel ayarlarında captcha kullanılıyorsa onu kullanır.
Ekli dosyayı görüntüle 775
Lock out:15 dklık giriş yapmayı kilitler bu ip için.

İki metodta 15 dk içinde 4 defa hatalı giriş yapılması durumunda aktifleştirilir.
yok hocam bu sizin anlattığınız yanlış deneme sonucu çıkan sonuç benim demek istediğim ise üye daha ilk girişte
user veya email yazıcak sonra şifresini yazıcak vede captha istiycek her siteye giriş yapmak isteyene bu captha çıkıcak

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,031
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
anladım,dediğiniz gibi bir eklenti bulunuyor ancak test etmedim.https://xenforo.com/community/resources/icewind-insolent-one.5136/
alttaki dosyayı kurarak bi test edin.
Kurulum işlemi bittikten sonra bi üst mesajımda verdiğim ayarı captcha yada doğrulama olarak ayarlamanız gerekiyormuş yoksa üyeler login olamazlar.

Ekli dosyalar

Kasper

Kayıtlı Üye
Reaction score
88
Web sitesi
cyber-warriors.net
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,031
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
rica ederim kolay gelsin.

premiumturkey

Kayıtlı Üye
Reaction score
55
Web sitesi
cracking.ml
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
phpmydmin de bu kodu çalıştırırsanız düzelir
Kod:
TRUNCATE TABLE xf_login_attempt
maalesef olmadı hocam yine aynı hata admin paneline giriş yapamıyorum çok sayıda fazla giriş yapıldı ve hesabınız geçici bloke oldu diyor ve giriş yapılmıyor admin yolunu değiştirmiştim başka bir çözümü varmı ?

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,031
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
maalesef olmadı hocam yine aynı hata admin paneline giriş yapamıyorum çok sayıda fazla giriş yapıldı ve hesabınız geçici bloke oldu diyor ve giriş yapılmıyor admin yolunu değiştirmiştim başka bir çözümü varmı ?
bu verdiğimiz eklentiyle beraber mi bu olmaya başladı.Hesabınızın kilitlenmesinin sebebi 15 dk içinde 5 defa hatalı girişten kaynaklanır,tabloyu temizlediğinizde yada 15 dk sonra tekrar girmeye çalıştığınızda problem otomatik çözülür.
Önbelleği ve çerezleri silip yeteri kadar bekledikten sonra giriş yapmaya çalışın.
Eğer eklentiden dolayı böyle bir problem yaşıyorsanız,config.php dosyanıza aşağıdaki kodu yerleştirin.
$config['enableListeners'] = false;
tekrar panele eriştiğinizde eklentiyi kapatın.

premiumturkey

Kayıtlı Üye
Reaction score
55
Web sitesi
cracking.ml
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
bu verdiğimiz eklentiyle beraber mi bu olmaya başladı.Hesabınızın kilitlenmesinin sebebi 15 dk içinde 5 defa hatalı girişten kaynaklanır,tabloyu temizlediğinizde yada 15 dk sonra tekrar girmeye çalıştığınızda problem otomatik çözülür.
Önbelleği ve çerezleri silip yeteri kadar bekledikten sonra giriş yapmaya çalışın.
Eğer eklentiden dolayı böyle bir problem yaşıyorsanız,config.php dosyanıza aşağıdaki kodu yerleştirin.
$config['enableListeners'] = false;
tekrar panele eriştiğinizde eklentiyi kapatın.

Evet o Eklentiyi yükledim gerekli ayarları yaptım ve sonuç yine aynı eklentileri devre dışı bıraktığımda sorun çözülüyor ama loginde captcha çıkmyor

Başka bir çözümü yokmu ?

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,031
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Eklentinin kendi açıklamasına baktım
"Logging in to the AdminCP does not require a CAPTCHA check, after four failed
log-in attempts, the IP is blocked for X amount of time as per normal."
Admin panele giriş yaparken captcha kontrolü gerekmiyor,4 hatalı giriş sonrasında,ip adresiniz 15 dk kadar bloklanır.
Yani o kısımda CAPTCHA kodunu beklemeyin.

premiumturkey

Kayıtlı Üye
Reaction score
55
Web sitesi
cracking.ml
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Eklentinin kendi açıklamasına baktım
"Logging in to the AdminCP does not require a CAPTCHA check, after four failed
log-in attempts, the IP is blocked for X amount of time as per normal."
Admin panele giriş yaparken captcha kontrolü gerekmiyor,4 hatalı giriş sonrasında,ip adresiniz 15 dk kadar bloklanır.
Yani o kısımda CAPTCHA kodunu beklemeyin.
Şimdi Hocam Kısa Bir Özet Geçeyim ; Bu Eklentiyi Kuruyorum + Ayarlar => Kullanıcı Seçenekleri ==> Captcha Olarak Seçiyorum.(Captcha Olarak Google Captcha Ama İşaretlemeli Olan) Daha Sonra Normal Girişte Captcha Soruyor OK Tamam.Ama İş Admine Paneline Giriş Yapınca Çok Fazla Sayıda Giriş Yapıldı Hesabınız Geçici Bloke Oldu Hatası Vererek Giriş Yapmıyor.Süredw Yazmıyor.15DK Geçiyor Tekrar Deniyorum Yine Aynı Tarayıcı Çerezlerini Siliyorum + ip Değiştiriyorum sonuç Yine Aynı.Admin Girişinde Captcha Kodu Sormuyor Zaten Sormadığı Halde O hatayı veriyor + admin.php olan admin yolunuda değiştirmiştim.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,031
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Şimdi Hocam Kısa Bir Özet Geçeyim ; Bu Eklentiyi Kuruyorum + Ayarlar => Kullanıcı Seçenekleri ==> Captcha Olarak Seçiyorum.(Captcha Olarak Google Captcha Ama İşaretlemeli Olan) Daha Sonra Normal Girişte Captcha Soruyor OK Tamam.Ama İş Admine Paneline Giriş Yapınca Çok Fazla Sayıda Giriş Yapıldı Hesabınız Geçici Bloke Oldu Hatası Vererek Giriş Yapmıyor.Süredw Yazmıyor.15DK Geçiyor Tekrar Deniyorum Yine Aynı Tarayıcı Çerezlerini Siliyorum + ip Değiştiriyorum sonuç Yine Aynı.Admin Girişinde Captcha Kodu Sormuyor Zaten Sormadığı Halde O hatayı veriyor + admin.php olan admin yolunuda değiştirmiştim.
Bakın siz biryeri atlamışsınız;
Eklentiyi kurmak yetmiyor,sizin ayarlamanız gereken kısım aşağıda resimde yer alıyor.
Seçenekler-> Üye seçenekleri
Screenshot_92.png
bu şekilde seçili olmalı.
Ben bunu daha önce https://xenforo.web.tr/konular/user-login-captcha.1512/#post-2624 ve https://xenforo.web.tr/konular/user-login-captcha.1512/#post-2638 mesajımda yazdım.

premiumturkey

Kayıtlı Üye
Reaction score
55
Web sitesi
cracking.ml
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bakın siz biryeri atlamışsınız;
Eklentiyi kurmak yetmiyor,sizin ayarlamanız gereken kısım aşağıda resimde yer alıyor.
Seçenekler-> Üye seçenekleri
Ekli dosyayı görüntüle 785
bu şekilde seçili olmalı.
Ben bunu daha önce https://xenforo.web.tr/konular/user-login-captcha.1512/#post-2624 ve https://xenforo.web.tr/konular/user-login-captcha.1512/#post-2638 mesajımda yazdım.
Tamam bu şekilde ayarlı zaten hocam fakat sonuç yine aynı :)

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,031
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
site adresinizi ve bilgilerini gönderin inceleyelim.