• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Yardım VPS Seçimi ve Değişimi

htsumer

Kayıtlı Üye
Reaction score
2
XenForo Sürümü
2.x.x
XenForo lisnslı olarak aldık. Daha iyti olması nedeniyle VPS sunucusuna geçtik.
VPS Sunucu özellikleri:
Linux VPS - 1
CPU / İŞLEMCİ : Xeon E3 İşlemci (1 Core)
RAM 2 GB DDR4
HARDDİSK :1 x 30 GB SSD
AYLIK TRAFİK :1000 GB
İp: 1 Adet

Şimdi bu sunucuda sitemiz çalışıyor. Sorun yok idi. Fakat VPS ile deneme olarak gelen Cpanel deneme sürümü bitince cpanelsiz kaldık. Cpanel aklık lisansı ücretli. Bu nedenle cpanele ücret vereceğimize Resellere geçmek istiyorum. Biz zaten host satışı vs yapmıyoruz. Sadece kendi sitemiz için sunucu aldık.
Cpaneli lisans ücreti vermemek için Reseller bize uygun olacak.

Düşünülen Reseller paketi:
DİSK-TRAFİK-BARINDRIMA Limtisiz
İŞLEMCİ %30 ve Ücretsiz İP

Bizim sorumuz Aynı firmadaki VPS'den Resellere geçişte paket değişimde xenforo yönünden ne gibi sorun yaşarız.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
resellerde bildiğiniz hostingdir, xenforonun çalışmasını etkileyecek olan hosting yapılandırması olur.
Hosting sağlayıcısına bu durumu geçmeden önce iletin,yazılımı test ettirin mümkünse veya xenforo sistem gereksinimleri scripti requirements.php dosyasını onlara gönderin.

htsumer

Kayıtlı Üye
Reaction score
2
Teşekkür ederim. XenForo özel istekleri olan script olduğu bu nedenle bazı php dosyaları çalışmayacağı yönünde cevap geldi..
Zaten bizde bu yüzden sunucuya geçmiştik. Zamanlanmış görevler çalışmıyordu, birde .exe dosyamız var bunla ilgili oda siliniyordu..
Sunucuya geçince tam randımanlı çalıştı sitemiz.
İşte dediğim gibi cpanel lisansı biraz sıktı bizi.

bebekforum

Kayıtlı Üye
Reaction score
44
Web sitesi
www.bebekforum.net.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
Size direkt digitalocean a üye olmanız ve oradan ihtiyacınıza göre bir sunucu kurmanız konusunda tavsiyede bulunabilirim. Digitalocean en iyilerinden biri.... Vps den reseller a geçmeyin... En sağlıklı vps den vds ye veya dedicated sunucuya geçiştir. Ben cpanel maliyetlerinin yüksekliği dolayısıyla webuzo panel kurdum. Lisansı baya bir ucuz. Ama size webuzo da tavsiye etmem mail sistemi çok kötü (Webuzo paneli kuralı 2 ay olacak neredeyse mail sistemini hala çalıştıramadım)... Size tavsiye edeceğim panel vestacp paneldir. Ya da plesk paneldir. Vestacp Hem bedava hemde çok kullanışlı. Ben hostingerdaki sürem biter bitmez digitalocean a geçeceğim ve vestacp ya da mariadb desteği olursa plesk panele geçiş yapacağım....