• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Xen kurulum sorunları

webbaby

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
Merhaba ilk defa xenforo deneyeceğim bir projem için forum sistemi gerekli, şu an vbulletin lisanslı kullanıyorum lakin ihtiyaçlarımı karşılamıyor ve xenforoya geçmek istiyorum bunun için bir kaç sorum olucak;

1) local hostuma xenforo kurup denemeler yapmak istiyorum, sonuçta denemeden bir ürün almak istemiyorum, forumu kurup tasarımımı yapıp kategorilerimi hazırlayacağım, herhangi bir yasal sorun oluştururmu nulled sürüm kullanmak ? (sadece localde ihtiyaçlarımı giderebilecek mi test amaçlı kullanılacak)

2) karar verdim ihtiyaçlarımı karşılayan bir sistem dedik çok güzel herşey harika dedik, lisansımızı satın aldık, nulled versiyonu temizleyip tüm tema ayarlarını, site ayarları, yetkileri ve backuplarımızı lisanslı forumumuza birebir aktarma seçeneğimiz varmıdır, ücreti mukabilinde gerekirse localimden dosyalarımı alıp temiz lisanslı kurulum yapıp ayarlarımı import edebilecek arkadaşlar varmıdır ?

3) seo ve eklentiler sizce tatminkar mı ? lisansın yanında şu eklentiyide alsanız iyi olur dediğiniz bir eklenti varmı ? bütçem 5000 tl civarı, açıkçası biraz sistemi nulled olarak deneyip, sistemi beğenirsem lisans + tema + eklentiler + seo çalışması için toplamda bu kadar bir bütçeyi gözden çıkardım (proje bir teknoloji sitesinin forumu olucak)

OsmanT

Kayıtlı Üye
Reaction score
192
Web sitesi
www.islambeka.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Selam bütçen varsa direk lisans al ve öyle kur pişman olmaSın gayet seo açısından kullanım açısından güzel null da kullansan dosyalarını sonra aktarabilirsin

Lisansı 140 dolar verdiğin parada kullansan da kullanmasanda boşa gitmez

webbaby

Kayıtlı Üye
Reaction score
1
Selam bütçen varsa direk lisans al ve öyle kur pişman olmaSın gayet seo açısından kullanım açısından güzel null da kullansan dosyalarını sonra aktarabilirsin

Lisansı 140 dolar verdiğin parada kullansan da kullanmasanda boşa gitmez
tavsiyeleriniz için teşekkürler hocam, lisansı en kısa zamanda temin etmeyi düşünüyorum localdeki ilk izlenimlerim oldukça stabil, gayet seri, fazla sistem kaynağı tüketmiyor, vbulletinden sonra xenforo jet hızıyla çalışıyor gibi geldi bana :) katılıyorum, en kötü lisansımı ikinci el olarak devreder çok büyük bir maddi kayıp yaşamam diye düşünüyorum bende :) peki tavsiye ettiğiniz, şu eklentiyide satın alsanız iyi olur dediğiniz bir eklenti varmıdır acaba ?

OsmanT

Kayıtlı Üye
Reaction score
192
Web sitesi
www.islambeka.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
tavsiyeleriniz için teşekkürler hocam, lisansı en kısa zamanda temin etmeyi düşünüyorum localdeki ilk izlenimlerim oldukça stabil, gayet seri, fazla sistem kaynağı tüketmiyor, vbulletinden sonra xenforo jet hızıyla çalışıyor gibi geldi bana :) katılıyorum, en kötü lisansımı ikinci el olarak devreder çok büyük bir maddi kayıp yaşamam diye düşünüyorum bende :) peki tavsiye ettiğiniz, şu eklentiyide satın alsanız iyi olur dediğiniz bir eklenti varmıdır acaba ?
Buna senin karar vermen lazım free null olmayan eklentisi de çok kendine göre beğenerek yaparsan daha iyi olur senin açından.

DieseL

BıçKıN Admin
Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
831
Web sitesi
www.xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
1- Sorun olmaz
2- eğer forum içeriği tam hazırlanmadıysa sıfırdan kurulum tavsiye ederim aktaracağınız veritabanında zararlı içerik olabilir onu da aktarırsa sıkıntı olur.
3- XenForo Forum sistemlerinin arasında en iyi seo sistemini kullanmakta ve Google ile işbirliği yapmakta sıkıntı olmaz