• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

XenForo 2 Demo Önizlemesi

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,034
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Arkadaşlar geçtiğimiz cuma günü XenForo 2 demo sitesinden yetkililer ilk önizleme sürümünün yayınlandığını duyurdular.
Kurulumu kendi sitesinde yapmak isteyen arkadaşlar XenForo müşteri alanı üzerinden giriş yaparak Developer Preview sürümünü indirebilirler.
Yalnızca aktif lisansı olan kullanıcılar indirebileceklerdir.
Not:Bu kurulumu yapmak isteyen kullanıcıların sunucularında komut satırı erişimine(ssh) sahip olması gerekmektedir.
İlgili detaylar ve kurulum dökümanları https://xf2demo.xenforo.com/dev-docs/ adresinde yer almaktadır.

Hiç bu zahmetlere girmeyip test etmek isteyen kullanıcılar http://xf2demo.xenforo.web.tr/ adresinden panele erişim yapabilirler.

Sedat

Lisanslı Üye
Reaction score
8
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhabalar;
bu sürüm tam olarak ne zaman hayata geçer hocam? bi fikriniz var mı Şuanda deneme olarak piyasada ve sadece eksiklerin giderilmesi için indirilmesi tavsiye ediliyor.

OsmanT

Kayıtlı Üye
Reaction score
197
Web sitesi
www.islambeka.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhabalar;
bu sürüm tam olarak ne zaman hayata geçer hocam? bi fikriniz var mı Şuanda deneme olarak piyasada ve sadece eksiklerin giderilmesi için indirilmesi tavsiye ediliyor.
Şuan ki sadece geliştiriciye yarar çıkmasıda 3-6 ay sürer

OsmanT

Kayıtlı Üye
Reaction score
197
Web sitesi
www.islambeka.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bende öyle tahmin ediyorum hocam. İki arada bi derede kaldık :) bakalım, tasarım gayet güzel. ya da bu sürümle devam ederiz. hayırlısı.
tasarımı güzel hemde daha hızlı çok lazım olan alanlar kısa yol oluştrulmuş

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,034
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Alpha ve beta sürümleri yayınlanacak ilk aşamada üyelerin elinden geçmeden kararlı sürümü yayınlamazlar.En az 2-3 ay sonra kararlı sürüm çıkar diye tahmin ediyorum.

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
276
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Alpha ve beta sürümleri yayınlanacak ilk aşamada üyelerin elinden geçmeden kararlı sürümü yayınlamazlar.En az 2-3 ay sonra kararlı sürüm çıkar diye tahmin ediyorum.
6ncı ön izleme sürümü yayınlanmış. 1 haftaya 7 gelir :)

Sedat

Lisanslı Üye
Reaction score
8
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Beklesek mi ne yapsak bilmiyoruz :) ben çok kararsız kaldım.

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
276
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bende öyle tahmin ediyorum hocam. İki arada bi derede kaldık :) bakalım, tasarım gayet güzel. ya da bu sürümle devam ederiz. hayırlısı.
Localda kullanmanı şiddetle tavsiye ederim. Eğer çıkacak olan güncellemeleri alt sürümden güncelleme şansı vermiş olsalardı, ben hiç kuşkusuz geçmiş olurdum :) işin kötüsü şuan sürüme ait güncellemede yapılmamakta.

Tobin Frost

Kayıtlı Üye
Reaction score
4
Web sitesi
www.google.com.tr
PHP Versiyonu
PHP v5.5.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Localda kullanmanı şiddetle tavsiye ederim. Eğer çıkacak olan güncellemeleri alt sürümden güncelleme şansı vermiş olsalardı, ben hiç kuşkusuz geçmiş olurdum :) işin kötüsü şuan sürüme ait güncellemede yapılmamakta.
Localhost üzerinde kurmayı başarabildin mi? 1 haftadır uğraşıyorum ama başaramadım, yardım edebilirsen sevinirim.:)

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
276
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Localhost üzerinde kurmayı başarabildin mi? 1 haftadır uğraşıyorum ama başaramadım, yardım edebilirsen sevinirim.:)
Evet localda kurulum yapılıyor.
Komik olan nedir hocam? :)
Boş ver sen onu, bırak eğlencesine baksın. Local üzerinden kullanıp test etmek istersen Download XAMPP tavsiye ediyorum
Not: İndirmen gereken sürüm 7.1.1 olmalıdır! Bulamadım diyorsan BURAYA tıkla. Otomatik indirmeye başlayacaktır (x86 sürüm için)

Tobin Frost

Kayıtlı Üye
Reaction score
4
Web sitesi
www.google.com.tr
PHP Versiyonu
PHP v5.5.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Evet localda kurulum yapılıyor.

Boş ver sen onu, bırak eğlencesine baksın. Local üzerinden kullanıp test etmek istersen Download XAMPP tavsiye ediyorum
Not: İndirmen gereken sürüm 7.1.1 olmalıdır! Bulamadım diyorsan BURAYA tıkla. Otomatik indirmeye başlayacaktır (x86 sürüm için)
EasyPHP falan kullanıyorum ama sanırım XenForo 2.0'ın kurulumu farklıymış. SSH erişimi falan istiyormuş. Türkçe kaynak olmadığı için başaramadım.
Birde uyumlu PHP sürümü kaç xenForo 2.0 için?

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Reaction score
276
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
EasyPHP falan kullanıyorum ama sanırım XenForo 2.0'ın kurulumu farklıymış. SSH erişimi falan istiyormuş. Türkçe kaynak olmadığı için başaramadım.
Birde uyumlu PHP sürümü kaç xenForo 2.0 için?
The requirements for running XF 2.0 have changed since XF 1.5. The recommended requirements are as follows:
  • PHP: 5.4.0+
  • MySQL: 5.5+
  • PHP extensions: MySQLi, GD (with JPEG support), PCRE, SPL, SimpleXML, DOM, JSON, iconv, ctype, cURL
xenForo 2.0 için döküman bölümüne Buradan (ingilizce) ulaşabilirsin.
Sana tavsiye ettiğim program 7.1.1 'e kadar destekliyor. Bu yüzden daha rahat ve daha performanslı kullanabilirsin. Ben 2.0 sürümünü xampp'de kullandım.

Tobin Frost

Kayıtlı Üye
Reaction score
4
Web sitesi
www.google.com.tr
PHP Versiyonu
PHP v5.5.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
The requirements for running XF 2.0 have changed since XF 1.5. The recommended requirements are as follows:
  • PHP: 5.4.0+
  • MySQL: 5.5+
  • PHP extensions: MySQLi, GD (with JPEG support), PCRE, SPL, SimpleXML, DOM, JSON, iconv, ctype, cURL
xenForo 2.0 için döküman bölümüne Buradan (ingilizce) ulaşabilirsin.
Sana tavsiye ettiğim program 7.1.1 'e kadar destekliyor. Bu yüzden daha rahat ve daha performanslı kullanabilirsin. Ben 2.0 sürümünü xampp'de kullandım.
Bilgi için teşekkür ederim. Bu akşam deneyeceğim.

MeliL

Kayıtlı Üye
Reaction score
16
Admin Panelini Görme İmkanımız Var MI Hocam ?
xF1 De Çok Kötü Bir Admin Panel Tasarımı Mevcut.