• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Duyuru XenForo 2 demo yayınlandı!

• Konbuyu başlatan XenForo
  • Başlangıç tarihi
X

XenForo

We've been working hard on XenForo 2 for a long time and now we're excited to show it off. This demo represents an alpha version of XenForo 2 that's still a work in progress. While there will be bugs, we want to get your feedback and comments now so we can take them on board at this early stage.

This is the first step in the process leading towards a stable and...

Check out the XenForo 2 demo!

Devamını Oku...

Moderatörün son düzenlenenleri:

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Yeni versiyonda daha çok tasarım ön plana çıkıyor,Css baştan kodlanmış sanırım ve framework kullanılıyor.
Navigasyon yönetim sistemi,
Yeni ödeme sistemleri,
Sürükle bırak forum listesi,
Widget sistemi (bd widget framework yerine kullanılabilir),
Yeni zengin metin editörü,
Emoloji desteği,
Facebook tarzı bildirimler faviconda yer alacak,
Özel konu alanları,
Moderatör ban izini,
Üye kayıtlarını moderatörlerin onaylayabilmesi,
Üye profili tasarımı ve üye kartı görünümü
gibi birçok özellik geliştirilmiş henüz bu özelliklerin bazılarını demodan görebiliyoruz.
Ufak tefek bazı hatalar var arkadaşlar,belki kayıt olmaya çalışmışsanız zaman diliminiz hatalı gibi bir mesaj çıkıyor.
Bu Türkiyedeki gün ışığından faydalanma ayarlarının kullanılmamasıyla ilgili,ben doğrudan farklı bir zaman dilimi kullanarak kayıt olabildim.
Bu versiyon henüz beta aşamasında,yayınlanması biraz zaman alacaktır.

Kasper

Kayıtlı Üye
Reaction score
87
Web sitesi
cyber-warriors.net
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
ben beğenmedim tasarım görünüm berbat zaten vb4 bu yüzden tutmamıştı şimdide xen aynı hatayı yapıyor.
görünümü vb4 e benziyor biraz aceleci konuşuyor olabilirim zamanla bakalım neler olur görücez
bu arada ben xen 1.5.8 i kullaıyorum bizim geçişler nasıl sıkıntılarımız olabilir şuanki kullandığımız pluginler 2.0
da da kullanabilecekmiyiz yoksa sıfırdanmı hepsinin kodlanması gerek anladığım kadarıyla çok fazla bi büyük
farklılık yok gibi.umarım yeni versiyonda şu rep işinede tam bir çözüm getirirler alıştığımız puanlama sistemi yok xende.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
bilgi ve bilgilendirme için teşekkür ederim. eminim bu yenilikler en çok selim kardeşimi üzüyordur :D
sorma kardeşim ya,nesini geliştiriyorlar daha bunun :)
ben beğenmedim tasarım görünüm berbat zaten vb4 bu yüzden tutmamıştı şimdide xen aynı hatayı yapıyor.
görünümü vb4 e benziyor biraz aceleci konuşuyor olabilirim zamanla bakalım neler olur görücez
bu arada ben xen 1.5.8 i kullaıyorum bizim geçişler nasıl sıkıntılarımız olabilir şuanki kullandığımız pluginler 2.0
da da kullanabilecekmiyiz yoksa sıfırdanmı hepsinin kodlanması gerek anladığım kadarıyla çok fazla bi büyük
farklılık yok gibi.umarım yeni versiyonda şu rep işinede tam bir çözüm getirirler alıştığımız puanlama sistemi yok xende.
Görünümü vbden daha çok ipbye benziyor.Özellikle üye kartını ve istatistiklerini birebir almışlar,hiç değiştirmeseler yada kendilerine has birşey olsa daha çok sevinirdim.Ama herşeye rağmen tasarım açısından bu versiyonu öncekine oranla gayet iyi.
Senin soruna gelince henüz taşıma işlemini konuşmak için çok erken,xf 2 nin yayınlanması 1-2 ay zaman alacaktır.
Xf sisteminin mevcut eklentilerinin birçoğu çalışmayacaktır,çünkü şablon sisteminin değiştiğini biliyoruz.

Kasper

Kayıtlı Üye
Reaction score
87
Web sitesi
cyber-warriors.net
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Görünümü vbden daha çok ipbye benziyor.Özellikle üye kartını ve istatistiklerini birebir almışlar,hiç değiştirmeseler yada kendilerine has birşey olsa daha çok sevinirdim.Ama herşeye rağmen tasarım açısından bu versiyonu öncekine oranla gayet iyi.
Senin soruna gelince henüz taşıma işlemini konuşmak için çok erken,xf 2 nin yayınlanması 1-2 ay zaman alacaktır.
Xf sisteminin mevcut eklentilerinin birçoğu çalışmayacaktır,çünkü şablon sisteminin değiştiğini biliyoruz.
evet css baştan kodlanmış demiştiniz bekleyelim ve görelim bakalım neler olucak.

ovunc

Emektar Üye
Reaction score
227
Web sitesi
xenforotr.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
IPBoard'un kopyası olmuş,
IPB 4'ün sistemi oturana kadar 6 ay geçti, sonrası ise kullanıcılar bir bir downgrade ile 3 serisine döndü... (Bende bu kullanıcılardan biriyiml)
Bu yüzden xenforo için hemen güncelleme yapıp yeni sürüme geçmenin pekte mantığı yok.

lodos

Kayıtlı Üye
Reaction score
24
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Ben derim ki bu tür yüksek güncellemeler de hiç acele etmeyin. Her şey birbirine girer. Test için demolar kurun inceleyin ama tam kararlı sürüm çıkmadan kimse heves etmesin.

Kasper

Kayıtlı Üye
Reaction score
87
Web sitesi
cyber-warriors.net
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
arkadaşlar mantıklı olan şudur sürüm oturdu deseler bile ben 2.0.1+2+3+4+5 i bile bekleyin derim büyük sorunlar yaşarsınız
benim şahsi fikrim 2.0 berbat bi görünümü var xen neden büyük değişiklik yapmaya gerek duyuyorki ayrıca millet gerek duyarsa
ıp geçer ne gerek varda onlardan alıntı yapıyorlarki evet ıp kadar büyük güçlü olmasada ajax sıyla birlikte yavaş yavaş büyüyordu xf.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
arkadaşlar mantıklı olan şudur sürüm oturdu deseler bile ben 2.0.1+2+3+4+5 i bile bekleyin derim büyük sorunlar yaşarsınız
benim şahsi fikrim 2.0 berbat bi görünümü var xen neden büyük değişiklik yapmaya gerek duyuyorki ayrıca millet gerek duyarsa
ıp geçer ne gerek varda onlardan alıntı yapıyorlarki evet ıp kadar büyük güçlü olmasada ajax sıyla birlikte yavaş yavaş büyüyordu xf.
beklemek en doğru çözüm tabi ki ama fazla abartmayalım,henüz yayınlanalı 1 gün oldu ve çıkan birçok hata gideriliyor.Hem zaten scriptteki tüm hatalar giderilmeden satışa sunulmayacak.Burada her sürüm bir öncekinin üzerine geliştirme yapılarak ilerliyor,sürekli hatalar gideriliyor yeni sürüme taşınıyor diye algılamamak lazım.
Birde arkadaşlar şunu belirtmeliyim,siz bir forum yazılımcısı ve bunun şirketini yönetiyorsunuz diyelim.Her gün binlerce müşteri sizden destek alıyor.Müşterileri ufak tefek değişikliklerle elinizde tutamazsınız,ve bir yandan da sürekli web teknolojileri gelişiyor.Bunları uygulamadan yazılım geliştirilemez.Yerinde sayan bir site yerine kendini güncelleyen ve bunlara adapte olabilen sistemleri tercih etmelisiniz.

lodos

Kayıtlı Üye
Reaction score
24
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
XenForo uygulama ve tema geliştiricileri sanırım herşeyi baştan yapmak zorunda kalacağa benziyor. Yani ücretli uygulama ve temalar için yeniden ücret ödemek anlamına geliyor.

Yapısal olarak IPS ye benzese de şimdilik fonksiyonel geliştirilmiş bir sistem göremedim. Kendi fikrim eğer IPS den örnek alıyorsa ki öyle görünüyor, bir kere widget olayını tüm sisteme entegre etmeliler. Özellikle Sayfa yapılarında ciddi eksiklikler mevcut. IPS yi inceleme şansı olanlar bu konuda ne demek istediğimi anlamışlardır. Örnek: https://invisionpower.com/features/publishing

Bilemiyorum henüz herşey için çok erken.

Ha unutmadan birde ödeme sistemlerinde yeni satış sistemlerini entegre edecekleri söylüyorlar. Ancak biz Türkler için kullanılabilir forum sistemleri için pek fazla bir alternatifimiz yok. Sadece Paymentwall ve Payza bizim için yararlı olabilir ama her iki sistem için bir planlamaları bulunmuyor. Bu konuda bir şeyler yapılması güzel olacak ama bizimde kullanabileceğimiz genel bir ödeme sistemi olması gerçekten güzel olacak.

Buradaki arkadaşlar hem xf sitesinde hemde demo sitesinde ödeme sistemleri ile ilgili görüşlerini belirtirler ise belki bizim için de bir şeyler yapabilirler.

Sancaktar

Kayıtlı Üye
Reaction score
61
Web sitesi
www.muhendis.net
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
2.0 oldukça başarılı geliyor. Tasarımı özellikle hoşuma gitti. Belirtilen hatalar gün be gün gideriliyor bunu demo sitede rahatlıkla görebilirsiniz. Geçişin sıkıntılı olacağını düşünen arkadaşlar içinde inanın hiçbir sıkıntı olmayacaktır. Keza xenforo destek sistemi ve addon yazılımcılarının büyük çoğunluğu işini ciddiye alıyor.