• Merhaba Ziyaretçi,
  Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
 • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

XF 2.X Uyumlu xenForo 2 için İstatistik Oluşturma

Emre

it's over
Kayıtlı Üye
Katılım
2 Ağu 2014
Mesajlar
708
Reaction score
276
Puanları
63
Yaş
34
Konum
Alanya
Web sitesi
xfdestek.com
PHP Versiyonu
PHP v5.6.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
xenForo 2 kararlı sürüm resmi olarak iki gün önce yayınlandı. Hoşuma giden en güzel özelliğinden birisi olan Widget ekleme oldu! İşte işinize yarayacak eklentisiz, zahmetsizce, kolay bir şekilde Forum istatistiklerini oluşturmanın yolu ;)
 1. Yönetim Paneline girin.
 2. Sol menüden, Görünüm ve Diller düğmesine tıklayın.
 3. Açılan seçeneklerde Widget Yöneticisi düğmesine tıklayın.
  widget-yoneticisi.png
 4. Karşınıza çıkan Widget Yöneticisi sayfasında, Widget Ekle düğmesine tıklayın.
  widget-ekle.png
 5. Karşınıza çıkan balonlu bildirimde Widget Tanıtımını seçin. İstatistik ekleyeceğimiz için Yeni konular seçeneğini seçmemiz gerekiyor. Seçtikten sonra Widget Ekle düğmesine tıklayın.
  widget-yeni-konular-istatistik.png
 6. Widget kimliği-ID bölümüne türkçe karakter kullanmadan istediğiniz ismi girin. Ben istatistik olarak girdim widget eklemelerde sorun yaşamayayım diye. Forum içerisinde görünecek isim (Türkçe karakter kullanabilirsiniz) ise istediğiniz ismi girin. Ben yine Başlık olarak xenForo - Forumda Neler Oluyor? olarak giriş yaptım. Bu pozisyonlarda göster seçenklerinde ise; göstermek istediğiniz bölümü seçeceksiniz. Ben Forum sayfasının üst kısmında görünmesini istedim. Bu yüzden Forum listesi: Forumların üstünde seçeneğini işaretledim. Gösterilecek içerik sayısı: 5 (isterseniz, 10,15 gibi rakamlara çıkartabilirsiniz bu sizin isteğinize kalmış bir şey. Ben 5 ideal olduğu için 5 yaptım) Filtrele: bölümünü ise Son olarak işaretleyin, Görütüleme sitili: Bu kısmı Tam olarak işaretleyin. Veri alınacak forumlar: bölümünde ise Tüm Forumlar aktif olsun.
Yapmamız gereken işlemler bu kadar.

Resimli düzenlenmiş ayarlar;
xenforo2-widget-istatistik-ekleme.png

Demo görünüm;
xenforo2-istatistik-demo.png
Bu makale sadece İstatistik eklemek için size bir örnekti. Bu Widget kullanımını size bir adım daha öğretmiş olacak. Bu fonksiyonu kullanarak reklam ekleyebilir, tanıtım yapabilir ve/ya her hangi bir geliştiri için kullanabilirsiniz.

widget-yoneticisi.pngwidget-ekle.pngwidget-yeni-konular-istatistik.pngxenforo2-widget-istatistik-ekleme.pngxenforo2-istatistik-demo.png
 
Üst