• Merhaba Ziyaretçi,
  Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
 • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

XenForo Admin Üyeliğim Çalındı Ne Yapmalıyım ?

MySimS3k®

Emektar Üye
Katılım
30 Nis 2016
Mesajlar
358
Reaction score
343
Puanları
63
Yaş
43
Konum
Adana
Web sitesi
xenforo.com.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Admin Üyeliğim Başkaları Tarafından Ele Geçirildi Ne Yapmalıyım , Neden Üyeliğimi Başkası Kullanıyor ?
Bazı arkadaşlarımız akıllarında parola tutamadıkları için doğum tarihi, araç plakası, ev telefonu , cep telefonu veya tuttuğu takım kuruluş tarihi gibi basit parolalar belirlemektedirler. Sunucusunun giriş şifresini '' 123456 '' yapan arkadaşları biliyorum, eğer kişisel veri güvenliğinizi düşünüyorsanız. Parolalarınızı güçlü ve tahmin ile çözülecek parolalar belirlemeyin.

Örnek Bir Parola Nasıl Olur , Güvenli Kullanıcı Şifresi Nasıl Belirleyebilirim ?
En az sekiz karakterden oluşmalı büyük harf,küçük harf,sayı,sembol karakterleri mutlaka içermeli kullandığınız parolalar bununla ilgili bir çok şifre oluşturucu siteler mevcuttur Google arama motoru alanına '' şifre oluşturucu '' yazdığınız da sizin önünüze şifre oluşturucu sitelerini sıralayacaktır. Buradan hangi siteye giriş yaparsanız oradan parola oluşturabilir ve belirleyebilirsiniz.

Sadece Bir Adet Parola Kullanmayın ! Parolalarınız Farklı Farklı Olarak Belirleyin !
Eğer bir web ile ilgileniyorsanız, siteleriniz,sunucularınız var ise mutlaka kayıt olduğunuz sitelere kayıt olurken bir alanda kullandığınız şifreyi başka yerde kullanmayın.
Mesela forum sitenizin veya blog sitenizin şifresi '' cb99_-_ '' ise bir webmaster forumuna kayıt olacaksanız '' cb99_-_ '' blog'unuzda veya forumunuzda kullandığınız şifreyi asla kullanmayın. Site yöneticisi Phpmyadmin paneline girdiğinde sizin şifrenizi , email,ıp adresinizi görüntüleyebiliyor. Belirlediğiniz şifreler phpmyadmin safyasında md5 olarak çıkmaktadır. Fakat bunu çözmek çok zor bir şey değildir. Ve sizin şifrenizi öğrendikten sonra forumunuza sitenize veya sunucunuza büyük yada küçük ölçekli zarar vermeye niyetlenebilir.

XenForo Forumumda Şifremi Kaybettim,İkinci Şahıs Tarafından Ele Geçirildi Ne Yapmalıyım ?
Aşağıda bulunan SQL Sorgu kodunu PhpMyAdmin panelinden sorgulayın, kodun arasında '' yeni şifre '' geçmektedir onun yerine kendinize yeni bir parola belirleyin ve onun ile değiştirin.
Kod:
UPDATE xf_user_authenticate
SET data = BINARY
  CONCAT(
    CONCAT(
      CONCAT('a:3:{s:4:"hash";s:40:"', SHA1(CONCAT(SHA1('yeni şifre'), SHA1('salt')))),
      CONCAT('";s:4:"salt";s:40:"', SHA1('salt'))
    ),
    '";s:8:"hashFunc";s:4:"sha1";}'
  ),
scheme_class = 'XenForo_Authentication_Core'
WHERE user_id = 1;
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst