• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü XenForo Config Yolunu Değiştirme.

IboCanReyis

Kayıtlı Üye
Reaction score
8
Web sitesi
ibocanreyis.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhabalar , Bugün çok istekte bulundum kusura bakmayın ama lazım.

Arkadaşlar Ben Illegal Forum Yönetiyorum o yüzden fazlaca lazım

mybb'den geçiş yaptık , MyBB'de basitce config yolunu değiştirebildim
ama burda biraz karışık gibi türkçe kaynak bulamadım.

adamların sm ile mysql yoluna erişmesini istemiyorum

Acaba CONFİG.PHP yolunu nasıl değiştirebilirim , Tekrardan okadar yardımlrınız için çok teşekkür ederim , İstediğiniz Zaman cevaplıyabilirsiniz yeterki cevaplayın

Bilen Biri Yokmu

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,037
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Xenforoda config dosyası autoloader denilen bi sistemle yüklenir,eğer her yerde böyle yükleniyorsa config.php yolunu değiştirebiliriz,ama farklı çağırma yolları varsa yolu değiştiremeyiz.
İncelemek lazım ona göre cevap verebilirim ama xenforo sisteminde böyle birşeye ihtiyaç duymazsınız.Mevcut herhangi bir açık bulunmamakta,ftpye sızmaları içinde sizin yada hosting tarafından yapılmış bir zaafiyet sonucu ortaya çıkar.
Örneğin null eklenti kullanmanız,null xenforo kurmanız zaten sitenizin baştan ömrünün kısa olacağını gösterir.Bu tür sitelerin sonu her zaman kapanmakla biter.

DieseL

BıçKıN Admin
Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
831
Web sitesi
www.xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
XenForo'nun tek amacı kullanıcılarına güvenlik ve performans sağlamak vBulletin,MyBB,SMF gibi forum sistemlerinde bu işlem gerektiriyor lisanslı kullanıcı olsanız dahi fakat, XenForo'nun güvenliği zor aşılır. Tabi bu durum sizin kullandığınız hosting paneli kullanıcı giriş şifreleriniz, bilgileriniz,ftp ve cpanel bilgileriniz de önem katıyor. Şifreleriniz ne kadar karmaşık olursa bulunması tahmin edilmesi zorlaşır.Bu tür işlemlerden önce kullandığınız hosting firması daha çok önemli...

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,037
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Biraz kodları kurcaladım şöyle bir düzenleme yaparak config dosyanızı gizleyebilirsiniz,
config.php dosyasını taşımak istediğiniz dizine alın.
Ardından library/XenForo/Application.php dosyasını açın.
şu kodları bulun:
beginApplication metodunun içinde olmalıdır.
Kod:
$this->_configDir = $configDir;
yeni config.php dosyasının sunucudaki yerini belirleyin.
$_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] dizini sizin sitenizin çalıştığı ana dizini gösterir.
$_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/library' = config dosyasının orjinal yerini gösterir.
$_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/library/xxx' = config dosyasını library içinde xxx adlı klasöre taşıdıysanız bunu kullanacaksınız.
Şimdi düzenlememizi yazdığımızda
Kod:
$customConfigDir= $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/library/xxx';
$this->_configDir = $customConfigDir;
$configDir => $configPath olarak değiştirildiğine dikkat edin.
düzenlemeyi yapıp kaydettiğinizde çalışacaktır.

Bu ayarları her xf güncellemesinde tekrar yapmalısınız yoksa her seferinde config.php dosyasını bulamadığı için kuruluma gidecektir.!

Kasper

Kayıtlı Üye
Reaction score
87
Web sitesi
cyber-warriors.net
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
güzel anlatım olmuş bugüne kadar sadece bir tane xenforo kurulu hack sitesinin index yediğini gördüm onunda neden yedğini bilmiyorum
aslında xenforo güvenlik önlemleri ne nasıl yapılır güzel bir anlatım olsa güzel olur.

IboCanReyis

Kayıtlı Üye
Reaction score
8
Web sitesi
ibocanreyis.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Teşekkür Ederim kendi sunucumuza geçiş yaptık ve config yolunuda değiştirildi , yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim

Kasper

Kayıtlı Üye
Reaction score
87
Web sitesi
cyber-warriors.net
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Teşekkür Ederim kendi sunucumuza geçiş yaptık ve config yolunuda değiştirildi , yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim
config yolunu değiştirmenizdeki ana sebeb nedir xen aslında bu konuda son derece güvenliği sağlam

IboCanReyis

Kayıtlı Üye
Reaction score
8
Web sitesi
ibocanreyis.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
config yolunu değiştirmenizdeki ana sebeb nedir xen aslında bu konuda son derece güvenliği sağlam
Hocam , benim site hack forum oldugu için şuanki ortamamımda çok düşmanım var . Eskiden fiberserverde barınırdık servere geçilirdi o yüzden config yolunu değiştirmek istemiştim , sonradan kendi sunucuma taşındım bütün sorunlar kalktı.

Kasper

Kayıtlı Üye
Reaction score
87
Web sitesi
cyber-warriors.net
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Hocam , benim site hack forum oldugu için şuanki ortamamımda çok düşmanım var . Eskiden fiberserverde barınırdık servere geçilirdi o yüzden config yolunu değiştirmek istemiştim , sonradan kendi sunucuma taşındım bütün sorunlar kalktı.
fiberserver aslında iyi has ama adam tutturmuş bi apeche yoksa bende onları tercih edicektim ama 2 kat fazlasını ver işin kaliteli olsun bu arada config yolunu değiştirme ile servere yani ftp ye giriş olan cpanel yolunu bulma çok farklıdır sitende açık olur eyvallah değiş
ama cpnel giriş apechede başka sitede açık olsun o sunucuda kim varsa hepsine girersin şimdilik xen bu konuda sağlam benim site
anonymus grubu tarafından seneden 3 veya 4 kez sağlam saldırı alırdı o zamanlar mybb idi scprit çok fazla güvenlikten dolayı sistem tıkanmıştı şimdilik bakalım xende neler olur bilmiyorum.