• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Xenforo CPU Kullanımı Düşmüyor Sürekli Aynı Seviyede

premiumturkey

Kayıtlı Üye
Reaction score
56
Web sitesi
cracking.ml
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhaba ,

Xenforo Sürümüm ; 1.5.9

PHP Sürümüm ; 5.3.x

Mysql Sürümüm ; 4.0.4

Sitemin CPU Oranı Sürekli Yüksek Seviyelerde Tüm Xenforo Cache Yöntemlerini Yaptım Fakat Seviye Yine Aynı PHP Sürümünü 7.0'a Getiriyorum Bu Sefer Dahada CPU Kullanımı Artıyor.Eklenti Sayısı : 22 PHP 7.0 Sürümünde CPU'yu Etkilemez Diye Biliyorum.Ne Yapmam Gerekir Yardımlarınızı Bekliyorum.

@DieseL Hocam konuya bir bakabilirmisin ?

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,037
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bu cpu kullanimi kaca kadar yukseliyorki ? eger %23 ten bahsediyorsaniz pekte yuksek degil,shared hosting kullaniyorsaniz sunucudaki diger hizmetlerde cpu tukettiginden(mysql,mail,php,apache,nginx) normal bir deger.Eger bunun xf kaynakli oldugunj dusunuyorsaniz eklentileri kapatip deneyin.Uye trafiginin fazla olmasida cpu kullanimini artirir.Birde cpanel sistemlerde cok fazla paket oldugundan bircogu sistemde calisir durumda oluyor zamanlanmis gorevler gibi.Bu durum icin sizin yapacaginiz pek birsey yok.

premiumturkey

Kayıtlı Üye
Reaction score
56
Web sitesi
cracking.ml
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Bu cpu kullanimi kaca kadar yukseliyorki ? eger %23 ten bahsediyorsaniz pekte yuksek degil,shared hosting kullaniyorsaniz sunucudaki diger hizmetlerde cpu tukettiginden(mysql,mail,php,apache,nginx) normal bir deger.Eger bunun xf kaynakli oldugunj dusunuyorsaniz eklentileri kapatip deneyin.Uye trafiginin fazla olmasida cpu kullanimini artirir.Birde cpanel sistemlerde cok fazla paket oldugundan bircogu sistemde calisir durumda oluyor zamanlanmis gorevler gibi.Bu durum icin sizin yapacaginiz pek birsey yok.
%67 - %80'ni gördü en yüksek onun haricinde normalde %27 ile %40 arasındaki değerler arası değişiyor shared hosting kullanıyorum eklentilerden mi kaynaklanıyor bir bakmam gerekir yinede siz yarın bakın gönderdiğim bilgiler ile bir bakın saygılar iyi akşamlar.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,037
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
anlik cpu artisida normaldir, her sunucuda olabilir bu.Antivirus yada centos paket guncellemesi artirabilir.Siz bi kapatip deneyin,cok etki etmezse dedigim gibi kafaya takilacak durum degil.
iyi aksamlar.

OsmanT

Kayıtlı Üye
Reaction score
192
Web sitesi
www.islambeka.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
%67 - %80'ni gördü en yüksek onun haricinde normalde %27 ile %40 arasındaki değerler arası değişiyor shared hosting kullanıyorum eklentilerden mi kaynaklanıyor bir bakmam gerekir yinede siz yarın bakın gönderdiğim bilgiler ile bir bakın saygılar iyi akşamlar.
xenforo ile alakalı değil host ile alakalı php ayarlarından open_basedir none'ye bir çevirsin