• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Çözüldü Xenforo konuları wordpress e aktarma

herkul

Kayıtlı Üye
Reaction score
4
Merhaba;

Sitemizi ilk olarak Xenforo ile kurduk ve konu girişleri yaptık. Ancak istenilen verimi alamdığımız için wordpress ile devam etmek istiyoruz.

Xenforo'da açtığımız konuları wordprese aktarmanın bir yolu varmı? Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

İyi çalışmalar.

OsmanT

Kayıtlı Üye
Reaction score
197
Web sitesi
www.islambeka.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Şuan bildiğim kadarı ile yok ikisi çok ayrı şeyler. Hani sana zahmet olmasa kopyala yapıştır kızmada ;)

herkul

Kayıtlı Üye
Reaction score
4
@smnon , 2550 Mesaj var. Pratik yolu illaki vardır.
@apocalypse Sizden bir çözüm bulacağınızı ümid ediyorum.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,035
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Wpden xfye aktarim modulu yok bunu wpnin eklenti dizininden bakabilirsin.Ancak xenforodaki xenword eklentisi iki yazilim arasinda senkronizasyon sagliyordu.Yani bu eklentiyi kurup senkronu saglayip sonra xfyi kaldirmalisin.Tam olarak nasil isledigine dairbilgim yok ama kabaca boyle dusunulebilir.
Bir diger dusuncem ise veritabanindan wp veritabanina aktarilmasi yada bot vasitasiyla xfden cekip wpye aktarilmasidir.

herkul

Kayıtlı Üye
Reaction score
4
Xenword kurdum ama senkronizasyonu sağlayamadım. Çözemedim nasıl olacağını. Bot ile nasıl olur hangi botu kullanmak gerek. Tavsiye ve önerileriniz var mı?

İlginiz için teşekkür ederim.

herkul

Kayıtlı Üye
Reaction score
4
Wordpress de Genel diye bir kategorim var. Xenforoda da en çok konulan kategoriyi Genel olarak isimlendirip Ana dizine aldım. Değişen bir sey yok. :(

herkul

Kayıtlı Üye
Reaction score
4
konuyu MYSQL ile çözdüm ihtiyacı olanlar yazarsa yardımcı olabilirim.