• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Yardım Xenforo Model Create Alternatifleri

ovunc

Emektar Üye
Reaction score
231
Web sitesi
xenforotr.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Arkadaşlar herkese selam,
Xenforo üzerinde bazı verileri external yada internal template alanlarına çekmek istiyorum.
Süreç içerisinde uygulanacak farklı metotlar mevcut. Bunlara geçmeden önce amacımın ne olduğunu ve bu konunun bizlerin dışında bir çok kullanıcıya hitap etmesi, faydası olması için kısaca özetlemeye çalışacağım.

Örneğin,
  • Discussions Count
  • Messages Count
  • Resources Count
  • Last Member
  • Owner Count vb. verileri
internal şablona (kullandığınız temanın içerisine ekleyeceğiniz yeni bir şablon) çekmek için model create ile aşağıdaki kodları kullanarak verileri alabiliyorsunuz.

Kod:
$boardTotals = XenForo_Model::create('XenForo_Model_DataRegistry')->get('boardTotals');

if (!$boardTotals)
{
       $boardTotals =XenForo_Model::create('XenForo_Model_Counters')>rebuildBoardTotalsCounter();
}

echo 'Discussions: ' . XenForo_Locale::numberFormat( $boardTotals['discussions'] ) . '<br/>';
echo 'Messages: ' . XenForo_Locale::numberFormat( $boardTotals['messages'] ) . '<br />';
echo 'Members: ' . XenForo_Locale::numberFormat( $boardTotals['users'] ) . '<br />';
Bunun dışında Response view ile bu kodları oluşturmak istersek süreci nasıl yönetmemiz gerekir?

Bu konuda özetlediğim verilere örnek olacak çalışma yapan var mı? Fikirlerini almak istedim.
Herkese teşekkürler.

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,038
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Merhaba,
Verileri göndermek için çok çeşitli yöntemler var,sizin duruma göre en uygun olanı hiç kontroller oluşturmadan doğrudan şablon oluşturulma aşamasında değişkenleri göndermek olacak.

XenForo sistemi doğrudan şablonların derlenme anında müdahale edebilmemiz için listener lar sunmaktadır.

Listener kullanmak için ilk önce php dosyası oluşturuyoruz.
upload_2017-9-4_1-30-18.png

İçeriğine kodları bu şekilde ekleyebiliriz.

upload_2017-9-4_1-30-48.png

Kaydedip admin paneline geçelim.

Code Event Listener üzerinde yeni bir tane oluştur diyelim ve ayarları aşağıdaki gibi yapalım.

upload_2017-9-4_1-25-32.png

Seçenekleri kaydedelim.

Şimdi footer şablonunageçip test için bu kodu yazalım.

upload_2017-9-4_1-39-33.png

{xen:helper dump,$boardTotals}

eğer veriler alttaki gibi geldiyse herşey yolunda olması gerek.
upload_2017-9-4_1-35-27.png

Şimdi normal şekilde kullanmak için

{$boardTotals.discussions} biçiminde yazabiliriz.

ovunc

Emektar Üye
Reaction score
231
Web sitesi
xenforotr.com
PHP Versiyonu
PHP v7.1.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Selim desteğin için teşekkürler,
İstediğim şekilde uyguladım.

Arkadaşlar,
Konuda yer alan listener.php içerisinde sonda satırda bir } eksik.
Buna dikkat edin.