Çözüldü Xenforo Siropu Chatbox/Sohbet Bölümünü En Üste Taşıma

premiumturkey

Kayıtlı Üye
Web sitesi
cracking.ml
İyi Günler Daha Önce Bu Sorunum İle İlgili Konu Açmıştım Fakat Çözüme Kavuşturamadım. @apocalypse Hocam Yardım Etti Fakat İstenilen Şekilde Olmadı. Sorunum Basit ; Siropu Chatbox Bölümünü En Üste Taşımak İstiyorum. Yani En Üstteki Forum İstatistikleri Bölümü İle Siropu Chatbox Bölümü Yer Değişecek. Yardımlarınızı Beklemekteyim :)

@apocalypse @DieseL L @MySimS3k® Hocam konu ile ilgilenebilirmisiniz ?

ovunc

Emektar Üye
Web sitesi
xenforotr.com
Kullandığınız temadan kaynaklı yaşanan sorunlar var şablonlar üzerinde hangi değişiklikleri yaptınız bilmiyorum.
Fakat default tema ile istediğinizi uygulayıp denedim.
Yarın kullandığınız temada bazı şablonları sıfırlayarak işlemi tekrar deneriz.

premiumturkey

Kayıtlı Üye
Web sitesi
cracking.ml
Kullandığınız temadan kaynaklı yaşanan sorunlar var şablonlar üzerinde hangi değişiklikleri yaptınız bilmiyorum.
Fakat default tema ile istediğinizi uygulayıp denedim.
Yarın kullandığınız temada bazı şablonları sıfırlayarak işlemi tekrar deneriz.

Teşekkürler sorun hallolur inşallah birde şablonları sıfırlamak derken şablonlarda önemli eklemeler yapmıştım değişikler vs yedek almadan işlem yapmayalım hocam hangi işlem yapılacaksa yedek alalım

@ovunc Hocam Halledebildinmi Sorunu Müsaitsen Bir Bakabilirmisin ?

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Web sitesi
xenforo.web.tr
temanın yapısıyla alakalı bir durumdu bu,standart temadaki giriş noktaları değiştirilmiş.
İki eklenti için ayrı hook tanımlanabilir,yada birinden birini temada kaydırmayı deneyeceksin.
Jquery ilede yapılabilir belki,ama pek sağlıklı olmaz.

premiumturkey

Kayıtlı Üye
Web sitesi
cracking.ml
temanın yapısıyla alakalı bir durumdu bu,standart temadaki giriş noktaları değiştirilmiş.
İki eklenti için ayrı hook tanımlanabilir,yada birinden birini temada kaydırmayı deneyeceksin.
Jquery ilede yapılabilir belki,ama pek sağlıklı olmaz.
@apocalypse Hocam Size Özelden Site Admin Bilgilerini Yolluyorum Bakabilirmisiniz Siz Bu Konuya Hakimdiniz Halletmiştiniz Olmuştu Fakat Sohbet Bölümü Hersayfada Çıkıyordu Ben SADECE Ana sayfada çıkmasını istiyorum

GÜNCELLEME : SORUNUM HALA ÇÖZÜLMEDİ YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM...

SORUNUM HALA ÇÖZÜLMEDİ. SORUNUMU ÇÖZECEK BİR YETKİLİ YOKMU YA ALLAH AŞKINA ?

ovunc

Emektar Üye
Web sitesi
xenforotr.com

GÜNCELLEME : SORUNUM HALA ÇÖZÜLMEDİ YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM...

SORUNUM HALA ÇÖZÜLMEDİ. SORUNUMU ÇÖZECEK BİR YETKİLİ YOKMU YA ALLAH AŞKINA ?
Sorun tema kaynaklı bunu size yazdık; şablonların sıfırlanması gerekiyor diye belirttim. Yedek almadan işlem yapmayın diye yazdınız! Biz kimse için çalışmıyoruz :) bu iş isteyerek ve bağlılıkla yapılıyor.

Büyük harfle yazmak: BAKINIZ

premiumturkey

Kayıtlı Üye
Web sitesi
cracking.ml
kardeşim bilgilerini gönder bakalım tekrardan.
Çok teşekkürler hemen gönderiyorum :)

Sorun çözülmüş inanamıyorum bu muhteşem bir haber @apocalypse hocam siz bir dahisiniz eğer siz yaptıysanız çok teşekkür ederim :))))

@apocalypse hocam sohbetin versiyonunu güncelledim fakat sohbet en üstteyken forum istatistiklerinin altına geçti nasıl tekrardan sohbeti en üste taşıyabiliriz ?

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Web sitesi
xenforo.web.tr
bununla alakalı sorun yaşayan çok arkadaşımız var,bunun için genel bi çözüm paylaşacağım.

temanızın forum_list şablonunu açın,

<xen:hook name="forum_list_istatistik" /> kodunu resimdeki gibi ilgili alana ekleyin.
Kod:
<xen:hook name="forum_list_nodes">
    <xen:hook name="forum_list_istatistik" />
    <xen:if is="{$renderedNodes}"><xen:include template="node_list" /></xen:if>
</xen:hook>
kaydedin.
Screenshot_29.png

Ardından oluşturmuş olduğunuz istatistiği Uygulamalar->Modern Statistics üzerinden düzenlemek için açın.
Pozisyon kısmını forum_list_istatistik olarak değiştirin ve kaydedin.
Screenshot_30.png

işlem bu kadar.