• Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizden yararlanmak için buradan kayıt olunuz.
  • Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere uzunca bir süredir eklenti desteği ile kişisel sebeplerden ötürü ilgilenemiyorum. Üyelerimizi mağdur etmemek açısından burada sergilenen eklentilerimizi Xenforo.gen.tr üzerinde satışa sunma kararı aldık. Mevcut eklentilere ait kritik problem ve geliştirmeler ile ilgili belirli aralıklarla Xenforo.gen.tr üzerinden destek verilecektir.

Yardım Xenforo2 Yükledikten sonraki bir sorun

egemen

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
XenForo Sürümü
2.x.x
Site Adresi
https://www.megauydu.com
Selam arkadaslar forumu xenforo1 den xenforo 2 ye yükseltikten sonra forumun anasayfasinda böyle bir problem ile karsilastim sadece anasayfada forumlari icerigi normal acaba bu sorun neyden kaynaklaniyor acaba yardimci olurmusunuz
Forum .jpg

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Temanizda bazı genişlik değerleriyle oynanmış stil özelliklerinde forum listeleme genişlikleri veya sayfa genişliği ayarlarına bir bakın orda yoksa extra.cssye bakın
temayı defaulta alin

egemen

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Temanizda bazı genişlik değerleriyle oynanmış stil özelliklerinde forum listeleme genişlikleri veya sayfa genişliği ayarlarına bir bakın orda yoksa extra.cssye bakın
temayı defaulta alin
Tema genisliklerine baktim normal gözüküyor fakat extra.css ye bakmamistim ona bir bakayim tema olarak suanda bir tek default tu kullaniyorum

egemen

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
default temasinda sablonlarda nedense extra.css i bulamiyorum

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
Masaüstü tarayıcısından bakmam lazım o zaman anlasilir

egemen

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
Tamam anlasilmistir ne zaman bakabilirsiniz acaba ?

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
şimdi kontrol ettimde durum sandığım gibi değilmiş.
Yükseltme işleminde muhtemelen biryerleri kaçırmış olmalısınız.
Mevcut eklentileri kaldırıp, default temaya almanız gerekiyor sistemi,
Güncelleme işleminden sonra birleştirme işlemleri yaptıysanız oda buna sebep olmuştur.

Eğer yeni yaptıysanız bu işlemleri, eski sistem üzerinden bu dediğim işlemleri gerçekleştirip güncellemenizi yapın.
Şunu sorabilirsiniz, bu kadar işlem yaptım sistemde sadece bir tema problemi var niye baştan bu güncellemeyi yapmam gerekiyor tema değil mi sonuçta, yeni bir tane yüklerim sorun çözülür gibisinden:
Buna şöyle bir cevap vereyim, temanızın bir master şablonu vardır, bu değiştiyse tüm temalarda etkili olur.
Veya sorun temayla alakalı olmayıp, xenforo tema derleyicisinin çalışma önceliği ile de alakalı olabildiği gibi, herhangi bir eklenti varsa buda tema modifikasyonu yapabilir.

Dediğinize göre Extra.css yok, bu da zaten başlı başına bir sorun, bu şablon standart olarak geliyor, demekki güncelleme işleminde birşeyler tamamlanmamış gözüküyor.
Güncelleme işlemini başa almadan önce şunu deneyin sadece, eski yazılımdan kalma eklentiler varsa bunları kaldırın veya deaktif edin.
Ve hata kayıtlarını bir inceleyin,
data ve internal data klasörlerinin yazma izninin 777 olduğunu doğrulayın.

egemen

Kayıtlı Üye
Reaction score
0
öncelikle Ilgi ve alakaniz icin cok tesekkür ediyorum siteyi komple sildim simdi tekrar sifirdan kuracam baska carersi yok eski date base deki önemli olanlari teker teker yeni date base nin üzerine yazdiririm artik

apocalypse

Yönetici
Yönetim Ekibi
Reaction score
1,036
Web sitesi
xenforo.web.tr
PHP Versiyonu
PHP v7.0.x
XenForo Versiyonu
XF 1.5.x
öncelikle Ilgi ve alakaniz icin cok tesekkür ediyorum siteyi komple sildim simdi tekrar sifirdan kuracam baska carersi yok eski date base deki önemli olanlari teker teker yeni date base nin üzerine yazdiririm artik
Güncellemeyi baştan temiz yaparsanız o zahmeti çekmezsiniz, dediğim işlemleri bi gözden geçirin derim. Sonra eski db üzerinden güncellemenizi yapın.