Yandex Kurumsal Mail Kurulumu ve Domain ekleme

OsmanT

Kayıtlı Üye
Mesajlar
409
Beğeniler
174
Web sitesi
www.pazarr.com
#1
Yandex Kurumsal Mail

Yandex Kurumsal Mail üzerinden site domainize bağlı mail hesapları açabilir ve maillerinizi Yandex mail alt yapısı üzerinden kullanabilirsiniz.

Kurumlar için Mail kullanımı için yandex.com üyeliğiniz olması gerekli. Üyeliğiniz varsa ilk önce giriş yapın ardından Yeni alan ekle‘ye tıkla.yandex mail için domain isminizi yazın örnek toneller.com Alan adı ekle‘ye tıklayın.Doğrulama seçeneği olarak 1. seçeneği seçin Yeni Metin Belgesi.txt açın içine bd65b4edf97c diye yazın dosya ismini a9244da2b3c0.html olarak kaydedin ve sitenizin ana dizinine yükleyin. (bd65b4edf97c ve a9244da2b3c0.html) bunlar sizde değişebilir bur da örnek olması için yazdım. Hata vermesi halinde https:// kullanıyorsanız doğrulama işlemi bitinceye kadar devre dışı bırakın, doğrulama işlemi bitince tekrar aktif edin.

2. Adım MX kayıtlarını ayarlama.Önemli yazdığım kısmı Cpanel‘e girip mail etki alanımızı yandex.com’a yönlendireceğiz.Cpanel girin E-Posta sekmesi Mx Girişi tıklayın.Öncelik 10 Hedef Yer mx.yandex.net yapıp Düzenle’ye tıklayın bu işlemin sonuçlanması 1-60 dk arası zaman alır. Bu işlemden sonra artık yandex.com üzerinden mail hesapları açabilir ve kullanabilirsiniz. Yandex Kurumlar tıklayın Alan adlarım/E-posta hesabı ekle kısmından mail ekleme veya silme işlemlerini yapabilirsiniz.